“Gurbetçiler Türkiye’nin vazgeçilmezi, kırmızı çizgisidir”

Reklam

Kapıkule’de dönüş yolundaki gurbetçilerle bir araya gelerek sohbet eden Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya gurbetçilerin Türkiye’de yaşayanlar gibi asli birer unsur olduğunu söyledi.

Ak Parti’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Kapıkule Sınır Kapısı’nı ziyaret ederek burada Edirne Valisi Yunus Sezer ve Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ile görüştü.

Gurbetçi sayısında her yıl artış var

Her yıl Türkiye’ye gelen gurbetçi sayısında artış yaşandığına dikkati çeken Sırakaya, “Geçen seneye kıyasla bu sene gelen araç sayısında ağustos sonu itibarıyla yüzde 9’luk bir artış olduğunu görüyoruz. Gelen vatandaş sayısında da yüzde 5’lik bir artış oldu. Ülkemize gelen gurbetçi sayısında artış olmasına rağmen gümrük sahasındaki bekleme sürelerin daha düşük seviyede seyrettiği görüyorum. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Onclick Popunder

“Gurbetçilere karşı düşmanlık profili oluşturuluyor”

Yurtdışında yaşayan Türklerin Türkiye’nin gönüllü elçileri olduğunu, onları çok önemsediklerini ifade eden Sırakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Son dönem içerisinde maalesef ülkemizde kimi çevrelerin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza karşı  oluşturulmaya çalışılan bir hasmane tutumun, bir düşmanlık profilinin oluşturma gayretlerinde. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, tıpkı yurt içinde yaşayan insanlarımız gibi bu ülkenin birer asli unsurudur, vazgeçilmezidir, kırmızı çizgisidir.”

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz