Gurbetçiler Türkiye’ye ücretsiz para göndermeyi sevdi! TransferGo 1 milyon müşteriye ulaştı  

Reklam

Uluslararası Para Transferi Şirketi TransferGo, 1 milyon müşteriye ulaşma hedefini yakaladı. Her gün yaklaşık 1000 müşteri kazanan şirket önümüzdeki dönemde hem globalde hem de Türkiye’de büyümesini sürdürmeyi planlıyor.  

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve ücretsiz bir servis sağlayan TransferGo, belirlediği hedef doğrultusunda 1 milyon müşteriye ulaştı. 47 ülkede faaliyet gösteren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul’da ofisleri olan TransferGo’nun portföyüne günde 1.000’den fazla yeni müşteri katılıyor.

2018 sonu itibariyle toplam işlem sayısı 3 milyonu geçen şirketin para transferi hacmi ise 1,3 milyar Euro’yu aşmıştı. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Türkiye pazarında da faaliyetlerine başlayan TransferGo o günden bu yana Türk nüfusun çok olduğu Avrupa ülkelerinde de yoğun şekilde kullanılıyor.

Onclick Popunder

2018 için Avrupa’daki herhangi bir ülkeden Türkiye’ye para gönderme işlem sayısı 5 katına çıkarken, Almanya’dan Türkiye’ye yapılan transfer özelinde bakıldığında ise bu sayı 10 katına kadar ulaştı. Almanya’yı Fransa, İngiltere, Belçika ve Hollanda gibi Türklerin yoğunlukla yaşadığı ülkeler takip ediyor.

Avrupalı Türkler TransferGo’yu tercih ediyor

Kısa bir süre içinde 1 milyon müşteriye ulaşmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirten TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, şirketin büyümesinde Türkiye’nin oynadığı rolün de önemli olduğunu ifade etti. Öztürk, şöyle konuştu: “Şirketimiz Türkiye’ye para gönderimi yapan müşteri pazarında yüksek bir potansiyel gördü ve Türkiye’ye yatırım yaptı. Avrupa’dan Türkiye’ye para göndermek isteyenler birçok farklı nedenlerle ülkemize transfer yapıyorlar. Bunların içinde düzenli olarak Türkiye’deki akrabalarına para gönderenler de var, emeklilikleri için veya yatırım amaçlı Türkiye’den ev, arsa satın alanlar da. Şimdiye kadar sunulan diğer hizmetlere baktığınızda, değil ücretsiz, gönderdiğiniz paranın tutarına göre değişen ve oldukça masraflı işlem ücretleri içeren servisler görüyoruz. Tüm bu özelliklerin aksine, hizmetimizde kur sabitleme seçeneğini de sunmamız Türk tüketicisinin TransferGo’yu tercih etmesinde önemli bir rol oynuyor. Türkiye pazarının ve ekonomisinin gücüne, potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz, ve bu sayede üye sayımızın ve TransferGo üstünden gerçekleşen işlem sayısının her geçen ay daha da artacağını düşünüyoruz.”

TransferGo web sitesi için: www.transfergo.com.tr

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz