Gurbetçilerden para toplayıp otomobil fabrikası kuracağını söyleyen Jet Fadıl tutuklandı!

Reklam

Avrupa’daki gurbetçilerden para toplayan Siirt’te otomobil fabrikası kuracağını söyleyen Jet Fadıl olarak bilinen Fadıl Akgündüz tutuklandı.

Türkiye’de birçok kişiyi dolandırdığı suçlamasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz tutuklandı.  İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Akgündüz’ün yeğeni sanık Mehmet Salih Obut ile çok sayıda müşteki ve taraf avukatı da salonda hazır bulundu. Duruşmada, müştekilerin beyanlarının alınmasının ardından Cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

Cezaevine gönderildi

Mütalaada, Akgündüz ve Mehmet Salih Obut’un “dolandırıcılık” suçundan cezalandırılmaları ve tutuklanmaları istendi. Mahkeme heyeti, Akgündüz ve Obut’un tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Dava dosyası soruşturma aşamasındayken 22 Mart 2015’te tutuklanan Akgündüz, 28 Mart 2017’deki duruşmada tahliye edilmişti.

Onclick Popunder

698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası talep edildi

İstanbul Bayrampaşa’daki gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan ayrı ayrı 698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası talep edilen ve yeğeni ile tutuklanmasına karar verilen Fadıl Akgündüz, Siirt’ten SEGBİS ile katıldığı duruşmanın ardından sağlık kontrolü için Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Fadıl Akgündüz, sağlık kontrolünden sonra Batman Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz