Komşusu, gurbetçi ailenin evine baltayla girip tüfekle ateş açtı!

Reklam

Almanya’da yaşayan Trabzonlu gurbetçi aile ırkçı bir Alman’ın saldırısına uğradı. Yaralanan genç çift hastaneye kaldırıldı. Saldırgan yakalanarak gözaltına alındı.

Almanya’nın Mettmann kenti yakınlarındaki Heiligenhaus kasabasında yaşayan Trabzonlu Mehmet (30) ve Aleyna (26) Aktaş çifti, ırkçı Alman komşularının akıl almaz saldırısına maruz kaldı. Olay saat 06.25’te Mehmet Aktaş’ın işe gitmek üzere daire kapısını açtığı anda başladı. Karşı dairede oturan 33 yaşındaki Alman, elinde saçma atan havalı tüfekle Aktaş’a ateş açtı.

 Baltayla kapıyı kırıp içeriye girdi

Gurbetçi Mehmet Aktaş, içeriye kaçtığı sırada, ırkçı komşu elindeki balta ile kapıyı kırıp içeriye girdi. Ateş açmaya devam edip Mehmet Aktaş’ı sırtından, Aleyna Aktaş’ı ise kol ve ayaklarından yaraladı. Aktaş çifti, sekiz aylık kız bebekleri ile balkona kaçarak kurtuldu. Balta ile eşyaları parçalayan faşist, sprey kutusunu ateşleyip yangın çıkardı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye aileyi kurtardı.

Onclick Popunder

 Özel komandolar gözaltına aldı

1.2 promil alkollü olduğu tespit edilen Alman ise dairesinden itfaiye merdiveni ile balkonuna yanaşan özel komandolarca gözaltına alındı. Olaya tanık olanlar, ırkçı Almanı’n, balkonundan aileye tehditler savurduğunu, “Bana bir şey olmaz. Ailem sayesinde kısa sürede serbest kalırım” dediğini anlattı. Akrabaları, yaralanan genç çiftin farklı hastanelerde ameliyata alındığını, hayati tehlikelerinin olmadığını söyledi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz