Gurbetçileri dolandıran çeteye operasyon! 3 kardeş tutuklandı

0
928
reklam

Yakının cenazesi için Almanya’dan Türkiye’ye gelen Emel Çelik ’FETÖ operasyonlarına adı karıştığı’ söylenince 284 bin Euro, 20 bin Sterlin ve 84 bin lira dolandıran şebeke 3 kardeşe polis operasyon düzenledi.

Almanya’da yaşayan ve bir yakınının cenazesi için memleketi Aksaray’a gelen Emel Çelik’i (62), 13 Mart’ta telefonla arayan bir kişi, kendisini savcı olarak tanıttı. Adının FETÖ operasyonuna karıştığını ve banka hesaplarının örgüt tarafından ele geçirildiğini söyleyerek Çelik’e hesabındaki parayı kendilerine teslim etmelerini söyledi. Telefondaki kişiye inanan Çelik de hesabındaki 100 bin Euro’yu çekip, teslim etti. Dolandırıldığını anlayınca da polise haber verdi.

Operasyona iki şehrin polisi katıldı

Polis, bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını tek tek inceledi. Şüphelilerin Adana’da oturan Mahmut Demirtaş (23), kardeşi Halil Demirtaş (21) ile babalarının resmi nikahsız eşinden olma Ömer Ergin (18) olduğunu belirledi. Adana polisiyle birlikte Yüreğir ilçesinde düzenlenen operasyonda 3 kardeş evlerinde gözaltına alındı. Yapılan aramada ise dolandırdıkları paradan kalan 48 bin 500 lira ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3 kişinin yapılan sorgulamasında, 14 Şubat günü Aksaray’da yine aynı yöntemle gurbetçi Emin Kılıç’ın (75) 184 bin Euro, 20 bin sterlin ve 86 bin lirasını dolandırdıkları ortaya çıktı.

3 kardeş tutuklanarak cezaevine gönderildi. 48 bin 500 lira ise dolandırılan Emel Çelik’in kızına teslim edildi.

Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here