Gurbetçilerin dönüş çilesi başladı: Tüm sınır kapılarında büyük yoğunluk

Reklam

Avrupa’da okulların açılmaya başlaması nedeniyle gurbetçilerin dönüşü bu hafta yoğunlaştı. Kapıkule ve İpsala’da büyük yoğunluk oluştu. Kapıkule’de alınan önlemler nedeniyle gurbetçiler kendileri için ayrılan otoparkta sıralarının gelmesini bekledi.

Avrupa’da okulların açılma zamanı yaklaştıkça sınır kapılarındaki yoğunluklar da en üst seviyeye çıktı. Bu hafta Almanya’nın bazı eyaletlerinde okulların açılacak olması nedeniyle bu ülkeden giden gurbetçilerin oluşturduğu yoğunluğa, diğer ülkelerden de eklenenlerin olması sonrası sınır kapılarında büyük yoğunluk oluştu.

Kapıkule sınır kapısındaki kuyruk ve Bulgar rezilliği

Publiée par Handan Nişancı Kus sur Vendredi 23 août 2019

Kapıkule’de kuyruğa otopark önlemi

Geçen yıllara nazaran gurbetçiler Kapıkule’de yeni bir yöntem ile karşılaştı. Kapıkule’ye yaklaşan gurbetçiler sınır kapısına yaklaştıklarında kendileri için ayrılan otoparka yönlendirildiler. Çocuklar için oyun alanları ve tuvaletlerin bulunduğu alanda bekleyen gurbetçiler, sıcak havada saatlerce süren beklemeler nedeniyle yine zor anlar yaşamasına neden oldu.

Kapikule son durum 😱😱

Gepostet von Ali Bozbiyik am Freitag, 23. August 2019

Sırbistan, Hırvatistan ve Macaristan gümrüklerinde büyük yoğunluk

Ancak kapıkule çıkışında her sınır kapısında ise büyük yoğunluklar yaşanmaya devam ediyor. Bulgaristan’dan Sırbistan’a ve Sırbistan’dan Hırvatistan ve Macaristan’a geçişlerde büyük yoğunluğun yaşandığı kaydediliyor.

2 Eylül’de okulların açılacağı Fransa’ya yaşayan gurbetçilerin büyük çoğunluğunun ise gelecek hafta dönüşe geçmesi bekleniyor. Özellikle hafta sonuna denk gelecek dönüşler nedeniyle sınır kapılarında yaşanacak yoğunluğun gelecek hafta da devam etmesi bekleniyor.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz