Gurbetçilerin Sıla Yolculuğu Başladı: “Gurbetçi Sezonuna Hazırız”

Reklam

Edirne Valisi, özellikle yazın milyonlarca gurbetçinin kullandığı Edirne’deki sınır kapılarının “gurbetçi sezonuna” hazır olduğunu bildirdi.

Edirne Valisi Yunus Sezer, Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin yaz tatillerini geçirmek üzere Türkiye’ye gelişleri öncesi kentteki tüm gümrük kapılarında gerekli tedbirlerin alındığını ve hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

“Hazırlıklar tamam”

Avrupa’da yaşayan milyonlarca Türk vatandaş, tatillerini anavatanlarında geçirmek üzere yavaş yavaş yola koyulmaya başladı. Gurbetçilerin gelişi öncesi ise Edirne’deki gümrüklerde de hazırlıklar tamamlandı.

Onclick Popunder

“Personel sayısı artırıldı”

Gurbetçilerin ülkeye girişteki ilk durağı olan Edirne’de gümrük kapılarında güvenlik önlemleri artırılırken, personel sayılarında da takviyeye gidildi. Edirne Valisi Yunus Sezer, Türk vatandaşlarının yurda rahat şekilde girebilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

“Emniyet tedbirlerimizi aldık”

Gurbetçilerin yavaş yavaş ülkeye girişlerinin başladığını dile getiren Sezer, “Önümüzde bir gurbetçi sezonu var. Gurbetçilerimiz artık yavaş yavaş ülkemize giriş yapmaya başladılar. Vatandaşlarımızın, gurbetçilerimizin rahat bir şekilde gümrük kapılarımızdan ülkemize giriş yapmaları noktasında hem Kapıkule’de hem de diğer kapılarımızda emniyet tedbirlerimizi aldık. Gümrük Müdürlüğümüze bağlı bütün gümrük kapılarında gerekli çalışmalar yerine getiriliyor, düzenlemeler yapılıyor.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz