Gurbetçinin masada unuttuğu 5 bin Euroyu polise teslim etti

Reklam

Konya’da dinlenme tesislerinde işletmecilik yapan Yasin İren, gurbetçi vatandaşın unuttuğu para dolu çantayı polis ekiplerine teslim etti.

Konya’nın Karapınar ilçesinde bir dinlenme tesisinde çanta bulan çalışanlar, durumu işletme sahibi Yasin İren’e bildirdi. İçinde döviz, pasaport ve kredi kartlarının olduğu çantanın sahibinin otomobil ile tesis önünden uzaklaştığını fark eden işletme sahibi İren, araca yetişmeyi başaramadı.

Pasaport, kredi kartı, 5 bin Euro..

Birkaç saat çanta sahibinin geri dönmesini bekleyen İren, çanta sahibi dönmeyince Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek içerisinde 150 bin lira değerinde olan dövizleri ve çantayı teslim etti.

Onclick Popunder

“Vicdanen çok rahatız”

Çantayı teslim etmekten mutlu olduğunu belirten Yasin İren, “Tesisimizde 3 kişinin yemek yediği masada çantalarını unuttuğunu gördük. Çantayı açtık, yabancı paralar vardı. Kendisine ulaşamadık, polise teslim ettik. Bu parayı ne zorluklarla kazandığını düşündüm. Karapınar halkının ne kadar duyarlı olduğunu göstermiş olduk. Bir başkasının parasını teslim ettiğimiz için vicdanen çok rahatız” dedi. Polis, çantanın sahibi olduğu belirlenen gurbetçi vatandaşa ulaşmaya çalışıyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz