Gurbetçi kızlar depremzedelere destek için bisikletlerle Türkiye’ye gidecek

Reklam

Hollanda’da yaşayan gurbetçi kızlar Filiz İlmaz (35) ve Sümeyye Şahin (25) 6 Şubat depremlerinde mağdur olan depremzedelere yardım kampanyası için bisikletletiyle yola çıktı. Hedefleri 1 milyon Euro yardım toplamak.

Filiz İlmaz (35) ve Sümeyye Sahin’in (25) yolu Hollanda’nın Enschede kentinde 6 Şubat depremlerinde mağdur olan depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyasında kesişti. Ailesi Samsunlu olan Sümeyye bir üniversitede sağlık koordinatörü, Erzincanlı Filiz ise pedagog. Her ikisi de depremzedeler için bir şeyler yapmak amacıyla kolları sıvadı. Farkındalık yaratmak amacıyla Hollanda’dan bisikletle Türkiye’ye gitmeye karar verdiler.

Onclick Popunder

 2 bin 350 kilometrelik yolculuk

Günlerce plan yaptılar, yollarda karşılaşabilecekleri tehlikeleri de hesaba katarak rota hazırlıklarını tamamladılar. İki kadın, önce Hollanda’dan İtalya’ya kadar bisikletle gidecek. Oradan gemiyle Yunanistan’a geçecekler. Sonra yine bisikletlerine binip Türkiye’ye giriş yapacaklar. 2 bin 350 kilometrelik bu yolculuğun bir ay süreceğini hesaplıyorlar. İstanbul’a ulaştıktan sonra da yollarına yine bisikletle devam edip Hatay’a gitmeyi planlıyorlar.

“İyilik yolu”

“İyilik yolu” adını verdikleri bu yolculukta hedefleri depremzedelere 150 konteyner ev almak için 1 milyon Euro civarında para toplamak. Sosyal medya hesaplarına şimdiden yardımlar yağmaya başladı. Yolculuk boyunca yapılacak bağışlar bir hesapta toplanacak. Ayrıca iki kadın, yolculuklarının bütün detaylarını sosyal medyadan paylaşacak. Projede en büyük destekçilerinden biri de kendileri gibi Hollanda vatandaşı olan şarkıcı Karsu.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz