Gurbetçinin Türkiye’deki arsasını sahte kimlikle satmaya çalışan şahıs yakalandı!

Reklam

Almanya’da yaşayan gurbetçinin İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan arsası, hırsızlar tarafından satılmak üzereyken Tapu Müdürlüğü ekiplerinin dikkati sayesinde önlendi.

Tapudan sahte kimlikler ve arsa vekaletleriyle yapılmak istenen binlerce liralık arsa satışı, Çeşme Tapu Müdürlüğü ekiplerinin dikkati sayesinde önlenirken, 2 şüpheli polis tarafından işlem öncesi kıskıvrak yakalandı. Zanlılarda birinin 18 ayrı suç kaydının 14’ünden aranmasının olduğu da öğrenildi.

E-devlet üzerinden arsanın gerçek sahibine bilgi gitti

İzmir’in Çeşme ilçesinde, bulunan ve Almanya’da yaşayan R.A.’ya ait 500 metrekarelik arsa, R.A adına düzenlenen sahte kimlik ve R.A.’nın Hollanda’da yaşayan oğlu O.A. adına düzenlenen sahte kimlikle, noterden O.A. adına alınan arsa satış vekaletnamesi ile satılmak istendi. Sahte kimlik düzenleyen ve noterden arsa satış vekaletnamesi alan T.G. ve Y.K., Çeşme’deki iki emlakçı aracılığıyla Almanya’da yaşayan V.S.’ye arsayı satmak için anlaştı.

Onclick Popunder

Tapu harcı da yatırdı

Tapu harcı da yatırılarak işlemler başlatıldı. Bunun üzerine Almanya’da yaşayan ve arsanın alıcısı durumundaki V.S., Hollanda’da yaşayan ve adına sahte kimlik düzenlenen O.A. adına bankada açılan hesaba 500 bin lira yatırdı.

Gözaltına alındı

Çeşme Tapu Müdürlüğü’nde işlemler devam ederken, e-devlet üzerinden arsanın gerçek sahibi R.A.’ya bilgi gitti. Bunun üzerine R.A., Çeşme Tapu Müdürlüğü ile irtibata geçti. Çeşme Tapu Müdürü Salih Yılmaz Kafadar ve ekibinin dikkati ile sahtecilik olayı ortaya çıkarıldı ve durum hemen emniyete bildirildi. Satış işlemi gerçekleştirilmeden şüpheli T.G. ve Y.K. yakalanarak gözaltına alındı.

Kaynak: Hürriyet

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz