Hain darbe girişimine sevinen Avrupalı ve terör destekçileri

Reklam

Ajanslara gerçekten insanları şoke edecek bir haber düştü geçtiğimiz gün; Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders, Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasına üzülmüş, beyefendi.

15 Temmuz gibi bir kara lekenin başarısızlığına üzülen hatta bu konularda yorumlar yapanlar acaba ne kadar demokrattır? Kendi ülkelerinde binde biri yaşansa dünyayı ayağa kaldıracak olanların böyle küstah açıklamalar yapması ne kadarda ironik değil mi ? Kendi iç yapısında büyük sorunlar yaşayanların böyle açıklamalar yapması aslında bize oldukça gülünç gelmektedir.

Medeniyetin beşiği, İnsan hakları, demokrasi, adalet, eşitlik gibi uluslararası kavramların ev sahibi olarak gördüğümüz bir toplumlar bütününden böyle açıklamalar gelmesi ne yazık ki oldukça üzücüdür. Demokrasiye bir darbe olan bu tip girişimlerin desteklenmesi insanların aklına oldukça fazla soru işaretleri getirmektedir.

Ne yazık ki son günlerde Türkiye’ye yönelik açıklamalar bununla da sınırlı kalmamıştır. Her gün insanı şoke eden yeni bir adım olmasın.

Amerika Büyükelçisinin 28 tane belediyeye kayyum atanması konusunda ki sözleri adeta sınırları zorlayan insanların sabrını test eden açıklamalardı.

Evet 28 tane belediyeye terör örgütlerine vermiş oldukları destekler nedeniyle kayyum atanmasıda hem bizim hemde dünyanın gündemindeydi. Demokrasi, İnsan Hakları acaba sadece bizim ülkemiz söz konusu olduğunda mı işlevini koruyamamaktaydı ?

Bu belediyelerin teröre ve terörizme vermiş oldukları destekler bir çok kez kanıtlanmış somut delillerle her seferinde gözler önüne serilmiştir. Belediye araçlarında yakalanan mühimmatlar, belediye araçlarının teröristlerin emrine verilerek devlete karşı, masum halka karşı olaylar düzenlenmesi, yararı teröristlerin belediyelerce habersiz ve bilgisiz olarak tedavi edilmesi, teröristlerin cenazelerine katılan partili ve vekiller…

Ve daha bir çok örnek ile bu olayları sıralamak mümkün iken acaba bu 28 tane belediye ve bu terör dostu parti kendi ülkelerinde olsa ne yaparlardı nasıl bir tepki ve reaksiyon gösterirlerdi?

Bir çok Avrupa ülkesinin bugünlerde Türkiyeye karşı tutunmuş oldukları bu tavrı anlamak ne yazık ki mümkün görülmemektedir. ABD’nin terörizmi desteklemesi ve bayraklarının bile terör örgütü kamplarında kullanılmasından bihaber olması oldukça tartışılacak konular.

Bir çok cephede savaşmaya alışkın olan Türkiye bu zor günleri de elbette atlatacaktır. Tarihsel gelişimi ve tecrübeleri ile böyle günlerde en iyi seçenekleri değerlendirip sahaya sürmeye alışkın olan devlet politikalarımız bizleri daha ileriye götürecektir. Batının da bu süreçte Suriye ve Irak’taki sorunların yayılmasını önleyen ve milyonlarca mülteciye kapılarını açan Türkiye’ye hak ettiği desteği vermemesi durumunda kendisinin sıkıntıya düşeceği daha önce yaşanan mülteci kriziyle de ortadadır.

Türkiye artık sınırları, iç gündemi ve olayları başkaları tarafından tayin edilen bir devlet olmadığını hem Gezi olaylarında, 15 Temmuz darbe girişiminde ve Fırat Kalkanı operasyonu ile tüm dünyaya ilan etmiştir. Devletimizin çıkarları ve öncelikleri artık bizler için ilk sırada olduğu bir çok olay ile dünyanın önüne serilmiştir.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz