Henüz 15 yaşında olan gurbetçi genç kız, yaşamak için yardım bekliyor!

Reklam

15 yaşındaki Eylül Türkyılmaz, 1 milyonda 1 kişide görülen Ewing sarkomu tanısı nedeniyle 8 aydır İstanbul’da tedavi görüyor. Hastalığın tedavi masrafının altından kalkamayan aile yardım çağrısı başlattı. 

Annesi, Nuran Türkyılmaz, Almanya’dan Haberler aracılığıyla hayırsever vatandaşlara şu mesajını iletti: “Kızımız Eylül 15 yaşında. Küçücük yaşında kocaman bir tedavi görüyor. Kendisine konulan, 1 milyonda 1 kişide görülen Ewing sarkomu tanısı nedeniyle 8 aydır İstanbul’da tedavi görüyor. Agresif, hızla büyüyen, inatçı ve çoğalan bir tümör.

Onclick Popunder

Devlete bağlı hastanelerde 2 kemoterapi seansı geçirdik. Ancak sadece %30 cevap alabildik. Bu nedenle ameliyatla tümör alındı. Tedavimiz devam ederken Akciğerde metastaz yaptı. O nedenle tedavimize İstanbul’da özel bir hastanede kendisine inancımızın tam olduğu, güvendiğimiz, alanında başarılı doktorumuz ile sürdürmeye karar verdik. Ne yazık ki, hiçbir sağlık güvencemiz yok. Kızımız 2 ameliyat oldu ve 5 kez kemoterapi gördü. Tedavimiz 9 kemoterapi seansı ile daha devam edecek.

21 gün arayla yapılan her bir seans yaklaşık 100 bin TL tutarında. Aralarda yapılan tetkikler, MR, PET CT, BT çekimleri ile toplam 1 milyon TL tutuyor ve bu tedavi planlamasını kaldıracak durumda değiliz. 8 aydır süren bu uzun ve zorlu süreçte maddi olarak sıkıntılı günler yaşıyoruz. Kızımız Eylül’ün hayata tutunmasındaki bu mücadelesinde, tüm iyi niyetlerinizi alıp yanımızda olmanıza ve desteğinize ihtiyacımız var.

Bu yıl sizler de zekat ve fitre (Kefaret) bedellerinizi Eylül’ün tedavi masrafları için bağışlayabilir, küçük bir hayata kocaman bir dokunuş yapabilirsiniz.
Az olur diye çekindikleriniz de dahil, tüm destekleriniz bizim için çok değerli.
Allah hayırlarınızı şimdiden kabul etsin.

İş Bankası İban No: TR670006400000143201510525

Kaynak: Almanyadanhaberler

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz