Hiçbir zaman modası geçmeyen yatırım aracı: Altın…İşte son gelişmeler

Reklam

Altın, hiçbir zaman modası geçmeyen, her dönem ilgi gören bir yatırım aracı. En eski yatırım yöntemlerinden biri olan altın; piyasalardaki dalgalanmalar karşısında daha istikrarlı bir duruş gösterdiği için, yatırım yaparken daha güvenli bir zemin arayan yatırımcıların da tercihi oluyor. ‘Neden altına yatırım yapmalısınız?’ sorusunun yanıtlarını sizin için bir araya getirdik… İşte detaylar:

Altının hiçbir kuruluşa ve ülkeye karşı yükümlülüğü olmadığını bilmelisiniz. Bu nedenle finansal dalgalanmalara karşı daha dengeli bir çizgi izleyen altın, yatırımcı portföylerinde yer alan en etkili risk dengeleyici ve güvenilir araçlardan biri olarak kabul ediliyor.

Her türlü paraya dönüşebiliyor

Altın hakkında bilmeniz gereken en temel konulardan biri ise isteyen yatırımcının istediği zaman altınını Türk Lirası’na, Amerikan Doları’na ya da Euro’ya  dönüştürebiliyor olması. Öte yandan altının Altın Transfer Sistemi’ne (ATS) dâhil olan bankalar arasında transfer edilebilmesi; taşıma ve saklama sıkıntısı yaşanmamasına sebep oluyor.

Onclick Popunder

Aynı zamanda bir ödeme aracı!

Altının; ATS sistemine dâhil bankalar arasında transfer edilebilmesi; altının ödeme aracı olarak kullanılabilmesini de sağlıyor. Böylece bankalardaki altın hesapları da serbestçe işlem görebiliyor.

Enflasyona karşı dirençli!

Bireysel ve ticari yatırımların belki de en çok korktuğu kelimedir enflasyon. Fakat altın hakkında bilmeniz gereken en önemli detaylardan biri ise; altının enflasyon canavarına karşı koruma özelliği çok yüksek olan bir finansal ürün olmasıdır. Özetle altın yatırımı; bireysel tasarrufların enflasyon karşısında değer kaybetmesini engeller.

Altını bankada değerlendirmenin faydaları saymakla bitmiyor

Altınların banka hesaplarında saklanması altının yıpranma, zarar görme veya çalınma gibi risklere karşı koruyor. Öte yandan altına banka hesapları üzerinden yatırım yapan yatırımcı; hem altın fiyatlarının yükselmesiyle kazanç elde eder; hem de bu hesaplara özel aylık kâr payı elde ediyor. Öte yandan altına; banka üzerinden düşük marjlar ile alım satım imkanı veriliyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz