Fransa’da göstericiler ülkenin en ünlü restoranını yaktılar

0
559
Reklam

Fransa’da sarı yelekliler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine karşı seslerini bir kez daha duyurmak için dün sokaklara döküldü. Şiddetin üst düzeyde olduğu gösterilerde eylemciler Champs-Elysees Caddesi’ndeki ülkenin en ünlü restoranlarından Le Fouquet’i ateşe verdi.

Fransa’da sarı yelekliler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin politikalarını protesto etmek için ülke genelinde yeniden sokağa çıkarken, polis Paris’te göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Akaryakıt zamlarına ve ekonomik koşullara tepki olarak 17 Kasım 2018’de başlayan ancak daha sonra Macron yönetimine karşıtlığa dönüşen sarı yeleklilerin gösterileri, 18. haftasında yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti.

-Reklam-

Le Fouquet’i ateşe verdiler

Eylemciler, Paris’in Champs-Elysees Caddesi’nde toplandı. Polis, taş ve şişe atan göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Kontolden çıkan gösterilerde göstericiler Paris’in en ünlü restoran ve mağazalarını ateşe verdi. Champs-Elysees Caddesi’nde yer alan Le Fouquet restoranı ateşe verilirken, Hugo Boss’un mağazası da şiddetten nasibini aldı.

Gösterilerde 237 kişi gözaltına alınırken, 17’si polis olmak üzere 42 kişi yaralandı. 

237 kişi gözaltına alındı 

Gösterilerde 237 kişi gözaltına alınırken, 17’si polis olmak üzere 42 kişi yaralandı.

Hükümetin paylaştığı rakamlara göre, gösterilerde şimdiye kadar 11 kişi hayatını kaybetti, 2 binden fazla kişi yaralandı, 8 bin 400’den fazla kişi gözaltına alındı ve 2 bine yakın kişi hapis cezasına çarptırıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz