İngiltere, Fransa’dan gelenleri 14 gün karantinaya alacak

Reklam

İngiltere, Ağustos ayı başında uygulamaya koymayı planladığı önlemleri gevşetme planını Cumartesi’den itibaren uygulamaya başlıyor. Planla daha çok kişinin işlerine geri dönmesi amaçlanırken, bireysel olarak uyulması gereken kurallara yönelik cezalar artırılıyor. Fransa ve Hollanda’da dönenler de kendilerini 14 gün sosyal olarak izole etmek zorunda olacak.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayılarını düşük tutmak istediklerini belirterek, Fransa, Malta, Monako, Aruba, Hollanda, Turk ve Caicos Adalarından gelecek yolculara 14 gün karantina şartının getirileceğini bildirdi.

Grant Shapps yaptığı açıklamada, Fransa, Malta, Monako, Aruba Hollanda, Turk ve Caicos Adaları’ın güvenli seyahat edilebilecek ülkeler olarak da adlandırılan “14 gün karantinadan muaf tutulan ülkeler listesinden” cumartesi gününden sabah saat 4’den itibaren çıkarılacağını belirtti.

Karar Fransa’da üzüntüye neden oldu

Karantina kararı sonrası halen Fransa’da tatilde olan 500 bin İngilizin karantinaya alınmasının önü açıldı. Karar Fransa’da ise üzüntüye neden oldu. İngiltere’nin kararından üzüntü uyulduğu açıklandı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz