İnşaat Sektöründeki Yavaşlama Fransız Ekonomisinin Büyüme Hızını Düşürdü!

Reklam

Fransa’da tedarik zorlukları ve artan malzeme fiyatları ile karşı karşıya kalan inşaat sektöründe bazı şantiyelerin durma noktasına gelirken ülke ekonomisi de bu durumdan olumsuz etkilendi. İnşaat ve sanayi üretimindeki azalma ekonominin büyüme hızını düşürdü.

Banque de France, 2024’ün ilk çeyreğinde Fransız ekonomisinin sadece %0,2 oranında büyüyeceğini tahmin ediyor. Bu tahmin, genel ekonomik büyümenin yıl boyunca sadece %0,2 artacağını işaret ediyor. Bu yavaş büyüme tahminin en büyük etkeninin inşaat sektöründeki yavaşlama olduğu belirtildi.

Banque de France’ın tahminlerine göre, büyüme özellikle ev hizmetleri, bilgi-iletişim, ulaştırma ve ticari hizmetler sektörlerindeki piyasa hizmetlerinin etkisiyle olacak. Ancak bu sektörlerdeki faaliyetlerin artışına rağmen, sanayi ve inşaat sektörlerinde bir düşüş yaşanması bekleniyor.

Onclick Popunder

Kurumun araştırma genel müdürü Olivier Garnier, “Sanayi ve inşaat sektörlerindeki zayıflığın, bu çeyrekteki büyüme üzerinde belirgin bir etkisi olacak” şeklinde açıklamada bulundu.

Bu tahminler, Fransız ekonomisinin 2024 yılında karşı karşıya olduğu zorlukları ve sektörel farklılaşmayı gözler önüne seriyor.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz