Fransa’da doğum yapacak annelere 1066 Euro yardım

Reklam

Fransa’da doğum yapacak annelere 1066 Euro yardım verilecek. Aile Yardım Fonu (CAF), Nisan ayı itibariyle doğum yapacak annelere verilecek yardım miktarına zam yapıldığını açıkladı. Her anneye 1066 Euro verilecek.

Fransa’da doğum yapacak annelere 1066 Euro yardım verilecek. Hükümet, Nisan ayı itibariyle sosyal yardımlara enflasyon oranında zam yaptığını duyurmuştu. Artırılan sosyal yardımlarından birisi de doğum yardımı oldu.

CAF, hükümet politikası olan ülkedeki doğum oranlarını teşvik etmek ve yeni doğanların ihtiyacını karşılamak için verilecek doğum yardımı miktarını 1066,30 Euro olarak açıkladı. İkiz bebek bekliyorsanız bu yardımı iki kez, üçüz bebek bekliyorsanız doğum yardımı üç kez alma hakkına sahipsiniz.

Onclick Popunder

Doğum yardımı alıyor musunuz?

Yeni bir bebeğin gelişiyle oluşacak masrafları karşılamanıza yardım etmesi için doğum yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aileniz, Caisse d’allocations familiales (CAF) tarafından ödenen, çocuklarınızı yetiştirmenize yardımcı olacak sosyal yardımlardan yararlanma hakkına sahip mi?

Doğum Yardımından Yararlanmak İçin Bilmeniz Gerekenler:

Fransa’da çocuklarınızı yetiştirmenize yardımcı olmak için bir dizi sosyal yardım mevcuttur. Artı33 olarak bu yardımları nasıl alabileceğinizi araştırdık. İşte CAF tarafından ödenen bu ödenekten yararlanmak için bilmeniz gerekenler:

2022 yılı net geliri dikkate alınıyor

Bu sosyal yardımdan faydalanmak için 2022 yılındaki net geliriniz dikkate alınacaktır. CAF, 2024 yılında tek geliri olan bir çiftin bu yardımı alabilmesi için gelirinin 34 bin 791 Euro’yu aşmaması gerekiyor.

Hamileliğin 7. ayında ödenen ve gelir testine tabi tutulan doğum yardımı, çocuğunuzun gelişiyle ilgili ilk masrafların karşılanmasına yardımcı olur.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz