İstanbul’da yapılıyor, Dünyada eşi benzeri yok!

0
98

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, İstanbul Boğazı’nın altından geçecek Anadolu ile Avrupa yakasındaki kara yollarını birbirine bağlayarak ulaşımda büyük rahatlık sağlayacağı belirtilen “3 Katlı Büyük İstanbul Tünel Projesi”nin plan değişikliği teklifleri oy birliğiyle kabul edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü hazırladığı teklif, rapor ve yazıları, İstanbul Büyükşehir Belediyesine gönderdi. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Planlama Müdürlüğü, yapılacak imar değişikliğini, bir rapor haline getirerek Ulaşım ve Trafik ile İmar ve Bayındırlık komisyonlarına gönderdi.

“Plansız sahada” bulunan kısımları ve bazı yerleri kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Tadilat Teklifi ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilat Teklifi, ilgili komisyonlarda görüşüldü.

“Dünyada eşi benzeri olmayan bir eser”

AK Parti Grup Başkanvekili Ömer Lütfü Arı dünyada eşi benzeri olmayan bir eseri İstanbul’a kazandırma adına atım atmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. CHP’lilerin “evet” oyu vermelerini duyurmalarını takdirle karşıladıklarını belirten Arı, şunları şöyle devam etti:

“Bu büyüklükteki, bu boyuttaki bir projeyi bir seferde sanki 12 vururmuş gibi tamamlayıp yapmak mümkün müdür? Eşi benzeri olmayan ve yoğunluk getirmeyecek bir proje. Eğer bir eksiklik varsa, daha iyi bir çözüm bulunmuşsa ve değiştirilmesi gereken bir husus varsa bunların değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması en doğru iştir.”

Konuşmaların ardından Meclis Birinci Başkanvekili Ahmet Selamet, raporu oylamaya sundu. İstanbul Boğazı’nın altında geçecek 3 Katlı Tünel projesi, oy birliğiyle kabul edilerek Meclis’ten geçti.

Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here