Katil arkadaşı çıktı! Elazığlı gurbetçiyi biriktirdiği ev parası için öldürmüş

Reklam

Hemşehrim  diyerek sırrını paylaştı, dükkânını ona emanet etti. Aylardır aranan Tekin Yılmaz’ın, en yakın arkadaşı Mustafa C. tarafından öldürüldüğü anlaşıldı.

Almanya’nın Chemnitz kentinde 17 yıldır dönercilik yapan gurbetçi Tekin Yılmaz (49), 30 Temmuz’da kayboldu. O günden beri aranan Yılmaz’ın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Ağustos ayında yolun kenarında bulunan ceset parçalarının Yılmaz’a ait olduğu anlaşıldı.

Ceset parçalanıp farklı bölgelere atılmış

Elazığ’a gitme planları yaparken ortadan kaybolan ve otopsi sonucu öldürülüp ceset parçalarının farklı bölgelere atıldığı tespit edilen Yılmaz’ın katil zanlısı, en yakın arkadaşı ve hemşehrisi Mustafa C. çıktı. Yılmaz’ın Türkiye’de ev almak istediğini Mustafa C.’ye söylediği, katil zanlısının ev parası için Yılmaz’ı öldürdüğü üzerinde duruluyor.

Onclick Popunder

Uluslararası yakalama emri ile aranıyor

Chemnitz polisi, Yılmaz’ın bir apartman dairesinde öldürüldüğünü, cesedin parçalanarak iki farklı noktaya bırakıldığını belirledi. Cesedin bir parçası, 26 Ağustos’ta Gornau’da B 174, diğer parçaları da S 232 numaralı yolun çevresinde bulundu. Firari Mustafa C., uluslararası yakalama emri ile aranıyor.

“2-3 gün haber alamayınca yolda sandık”

Üç çocuk babası Tekin Yılmaz’ın Elazığ’daki kızları, Aylin ve Pınar Yılmaz, her gün görüştükleri babalarından haber alamayınca, babalarının Almanya’daki yakın arkadaşlarını aramış, polise haber vermişti. Kızlar, babalarının hayatından endişe duyduklarını ifade edip yardım talep etmişti. Pınar Yılmaz, “Babam her yaz Elazığ’a gelmeye çalışıyordu. Bu yıl da gelecekti ama tarihi söylemedi,  sürpriz yapacağını düşündük.  Babamdan 2-3 gün haber alamayınca yolda sandık. Sonra telefonu tamamen kapandı” demişti.
Kaynak: Sabah

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz