Türk tır şoförleri Avrupa’daki şoför ihtiyacını karşılamaya talip!

Reklam

Türkiye ve Uluslararası Tır Ağır Vasıta Şoförleri Derneği Başkanı Sedat Kaplan Türkiye’nin İngiltere ve AB ülkelerinde ortaya çıkan şoför ihtiyacını rahatlıkla karşılayabileceğini belirtti.

Türkiye’nin İngiltere ve AB ülkelerinde ortaya çıkan şoför ihtiyacını rahatlıkla karşılayabileceğini belirten Kaplan, “Avrupa’daki şoför ihtiyacını karşılayabilecek durumdayız çünkü ülkemizde şu anda yetişmiş bir güç var.” dedi.

“Uzun dönem olursa biz varız”

3 aylık kısa bir vizenin yurt dışına gitmek isteyen şoförler açısından mantıklı olmadığını belirten Kaplan “3 aylık vize verildiğini duyduk. 3 ay, altı 6 ay olarak yokuz. Uzun dönem olursa biz varız.” şeklinde konuştu.

Onclick Popunder

Kaplan, Avrupa’daki şoför ihtiyacının Türk şoförler tarafından olumlu karşılandığını, Yurt içindeki talepte bir sıkıntı olmadığını ve boşta olan şoförler olduğunu söyledi.

Aylık 10-15 bin lira civarında para kazanıyorlar

Kaplan, akademi kapsamında tır şoförü olmak isteyenlere çok ciddi bir eğitim vereceklerine dikkati çekerek, “Hatası olan şoföre zaten belge vermeyeceğiz. Profesyonel şoför  yetiştireceğiz. Avrupa’ya nasıl gidiliyor onu da videolarda göstereceğiz.” ifadesini kullandı.

Kaplan, Türkiye’den Avrupa’ya çalışan bir tır şoförünün  ortalama aylık 10-15 bin lira civarında para kazandığını söyledi.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz