Kesin dönüş yapmaya hazırlanan Fransalı gurbetçiden acı haber

Reklam

48 yıldır yaşadığı Fransa’dan memleketi Karacasu’ya dönüp yerleşme planları yaptığı günlerde hasta olduğunu öğrenen ve çok sevdiği yurduna dönemeden hayatını kaybeden gurbetçi Hüseyin Uygun, memleketi Karacasu’da anıldı.

2018 yılı Temmuz ayında teşhisi koyulan amansız hastalığa 24 Ağustos 2019’da yenilen Hüseyin Uygun, 28 Ağustos’ta kılınan cenaze namazının ardından Karacasu Karşıyaka Mezarlığına defnedildi. Uygun’un 40 yıllık hayat arkadaşı Fadime Uygun, Fransa’ya dönmeden eşinin 40 hayrını, lokma döktürerek yaptırdı. Ailenin eş, dost ve akrabaları ile birlikte ilçe sakinlerinin katıldığı hayırda Fadime Uygun, misafirleri ağırladı.

“Canımdı o benim”

17 yaşında Karacasu’dan Fransa’ya giden Hüseyin Uygun, 43 yıl burada işçi olarak çalıştı. 5 yıl önce emekli olan ve kesin dönüş için hazırlıklara başlayan Uygun, hastalığı ortaya çıkınca memleketine dönemedi. Bir yıl mücadele ettiği hastalığa geçen ay yenilen 3 çocuk babası, 5 torun dedesi Hüseyin Uygun’un 40 yıllık hayat arkadaşı Fadime Uygun, “43 sene çalıştı, çabaladı. Tam rahat edeceği zamanda bu hastalığa yakalandı. Allah kimseye vermesin. Canımdı o benim canım. Hayrını düzenledik, Allah kabul etsin” dedi.

Sesgazetesi

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz