Kesinleşti! Fransa’da Sokağa Çıkma Yasağı Uzuyor

Reklam

Fransa’da 15 Nisan’da sona erecek sokağa çıkma yasağının yeniden uzatılacağı kesinleşti. Macron pazartesi günü halka hitap edecek. 

Fransa’da sokağa çıkma yasağı yeniden uzatılıyor. Elysee Sarayı’ndan dün gece yapılan açıklamada 22 gündür devam eden ve 15 Nisan’a kadar geçerli olan sokağa çıkma yasağının yeniden uzatılacağı duyuruldu.

Açıklamada Cumhurbaşkanı Macron uzmanlar ve toplum temsilcileri ile görüşüp pazartesi günü aldığı yeni kararları açıklayacağı bildirildi. Yasağın ne kadar zaman için uzatılacağı ile ilgili ise bir bilgi verilmedi.

Ülkede vaka sayısı 113 bin oldu

Fransa’da Çin’de ortaya çıkan ve dünya genelinde 1 milyon 400 binden fazla kişiye bulaşan ölümcül korona virüsü (Covid-19) nedeniyle salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla ülkelerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Dünyada korona virüse bağlı ölümlerin en çok yaşandığı ülkeler arasında 4. sırada yer alan Fransa’da 10 bin 869 kişi hayatını kaybederken toplam vaka sayısı 112 bin 950 olarak açıklandı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz