Salgın nedeniyle Türkiye’ye gitmişti! Gurbetçi eşiyle girdiği hastaneden yanlız çıktı

Reklam

Antalya’da koronavirüs tedavisi gören gurbetçi kadın bugün hastaneden taburcu oldu. Eşiyle birlikte korona tedavisi için hastaneye yatan fakat eşi 7.günde hayatını kaybeden talihsiz kadın ‘Çift geldim, tek gidiyorum.’dedi.

Belçika’dan 16 Mart’ta Antalya’ya gelen 80 yaşındaki Duran Pınarcı ve eşi 66 yaşındaki Duran Pınarcı, bir gün sonra yüksek ateş ve hafif öksürükle ambulansla Kepez Devlet Hastanesine getirildi. Enfeksiyon servisinde izole edilen çiftin, testleri pozitif çıkınca 9 gün sonra yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. 11 gün yoğun bakımda kalan çiftten Minnet Pınarcı’nın son testleri negatif gelince servise alındı. Tedavisi tamamlanan Minnet Pınarcı, bugün sağlık çalışanlarının alkışları eşliğinde taburcu edildi. Minnet Pınarcı’nın hastaneye birlikte geldiği maden ocağından emekli eşi Duran Pınarcı ise yaşam savaşını kaybetti.

‘ÇİFT GELDİM TEK GİDİYORUM’

Alkışlar karşısında duygulanan ve sağlık çalışanlarına teşekkür eden Minnet Pınarcı, “ Üzüntülüyüm, hüzünlüyüm, çift geldim tek gidiyorum. Ondan yana çok üzüntülüyüm. Ama kendimde iyi olduğum için çok mutluyum. Allah hepsinden razı olsun. Allah devletimden, hastanelerinden, bakanlarından, doktorlarından, hemşirelerinden razı olsun. Sağlığıma kavuştum şükür.”diye konuştu.

‘EŞİM 7 GÜN SONRA HAYATINI KAYBETTİ’

Hastalığı Belçika’damı yoksa havalimanında mı kaptığını bilmediğini anlatan Minnet Pınarcı, “ Bilemedim nerede kaptım. Evimde sadece bir gece kaldım. Ertesi gün hastaneye ateşle geldim. Nasıl kaptığımı bilmiyorum anlamadım da. Herhalde oralardan kaptık geldik diye düşünüyorum. Tedavi sürecimde kötü düşünmedim. Eşimle birlikte tedavi olmak istedim doktorlarımdan. Ateşim çıktı başka hiçbir şey hissetmedim. Sadece ölümle ve yaşam arasında gidip geldiğimi hissettim. 25 gün hastanede kaldım. Tedavi sürecim güzel geçti. Umutsuzluğa kapıldığım oldu yoğun bakımdayken. Yine de bilincimi kaybetmedim. Allah’ıma şükürler olsun. Eşim vefat etti. Onla aynı hastanedeydik, eşim 7 gün yaşadı.”dedi.

EŞİNİ ANLATIRKEN GÖZLERİ DOLDU

Eşini anlatırken gözleri dolan Pınarcı, “ Herkes evinde kalsın. Allah kimseyi bu hastalığa yakalatmasın. Kimseyi bu duruma düşürmesin. Hiç kimseyi buralara düşürmesin.”ifadelerine yer verdi.Minnet Pınarcı, Kepez ilçesinde oğlunun evinde 65 yaş üstü vatandaşların dikkat ettiği kurallara uyarak yaşamına devam edecek.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz