Kırşehirli gurbetçi, Alman eşini de alıp köyüne kesin dönüş yaptı

Reklam

Alman Marion Joest, Kırşehirli İsmail Karacasoy’la evlendi. Almanya’da 5 yıl yaşayan çift Türkiye’den 27 dönüm arazi satın alıp Kırşehir’e yerleşti.

Çocukluğundan bu yana bir çiftlikte yaşamak isteyen Marion’un bu isteğini gurbetçi Karacasoy fazlası ile yerine getirdi. Çift, 27 dönüm arazi üzerine kurdukları çiftlikte şimdi 68 büyükbaş hayvana bakıyor ve meyve yetiştiriyor.

68 büyükbaş hayvanımız var

Karacasoy yaptığı açıklamada, “Eşim mozzarella peynirine çok düşkün. Manda çiftliği kurmayı çok istedi. Uzun araştırma sonucu çiftlik kurmaya karar verdik. 27 dönüm arazinin 18 dönümüne meyve ağacı diktik. Sekizi manda olmak üzere 68 büyükbaş hayvanımız var. Üç mandadan günlük 18 litre süt alıyoruz. ” dedi.

Onclick Popunder

Çiftlik hayalim hep vardı

Marion Joest ise, “Çiftlik hayalim hep vardı. Bu konuda eşime çok ısrarcı oldum. O da beni kırmadı. Kırşehir’de çiftliği kurduk. Kendi peynirimi, yoğurdumu yaptığım için çok mutluyum. Mandaları çok seviyorum. Süt veren mandalarıma isimde verdim. Mandalara Luna, Lara ve Leyla isimleriniyle sesleniyorum. Türkiye’nin havası, güneşi ve toprağı bana çok iyi geldi. Burada çok rahatım” diye konuştu.

Kaynak: Sabah

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz