Loto milyoneri gurbetçinin evini kundaklayan kadın gözaltına alındı!

Reklam

Almanya’da büyük ikramiyeyi kazanarak bir anda milyoner olan 42 yaşındaki gurbetçi Kürşat Yıldırım’ın evi 24 Kasım’da kundaklanmıştı. Alman polisi kundakçıyı yakaladı.

Almanya’da Chıco lakabıyla tanınan ve geçen yıl lotoda 9 milyon 900 bin Euro ikramiye kazanan Kürşat Yıldırım’ın satın aldığı bir binanın çatı katında 24 Kasım’da yangın çıktı.

Dortmund’un Nordstern kesimindeki binada gece yarısı çıkan yangında, duman zehirlenmesinden 4 kişi hastaneye kaldırılırken, daha sonraki günlerde yapılan araştırmalarda, bunun kundaklama olduğu belirlendi.

Onclick Popunder

Daha öncede kundaklamış

Daha önceki haftalarda da Kürşat Yıldırım’a ait başka bir binanın yanı sıra Dortmund’un Hörde ve Nordstern kesimlerinde 12 ayrı binada yangın çıktığı, birçok kişinin dumandan zehirlendiği ancak ölen ve yaralanan olmadığı açıklandı.

İnsanların uykuda olduğu saatleri seçti

Kundakçının bölgedeki kapıları kilitli olmayan binalara insanların derin uykuya daldığı saatlerde girerek ateşe verdiği saptanırken, loto milyoneri Kürşat Yıldırım, bunun kendisine dönük bir saldırı olduğunu düşünmediğini, ancak ikamet eden insanlar için tedirginlik verici olduğunu söyledi.

Kimliği gizli tutuluyor

Dortmund polisi gözaltına alınan kadının kimliğiyle ilgili açıklamada bulunmazken, soruşturmaların sürdürüldüğü gerekçesiyle itirafta bulunup bulunmadığı konusunda da bilgi vermedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz