Lyon Başkanı’ndan tepki çeken ifade: Anarşist Türk grup

Reklam

Artı33 Haber-Merkezi

Geçtiğimiz hafta UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Finali’nde Beşiktaş ile karşılaşan Lyon’un Başkanı Jean-Michel Aulas’ın Türk taraftarlarla ilgili kullandığı ifadeler tepki çeki. Aulas, Lyonlu taraftarların sahaya girmesi ile sonuçlanan olaylarla ilgili Beşiktaş taraftarlarını suçladı. Türk taraftarlar için ”Anarşist Türk grup”ifadelerini kullandı.

Klübün yayın organına konuşan Lyon Başkanı, Beşiktaş maçındaki olayları anlatırken, ”Ben saha taraftarlar tarafından işgal edilince sebebini anlamadım. Bir anarşist Türk ekibin 3’üncü bölgeye zorla girerek bizim taraftarlarımız üzerine yabancı madde attığını bilmiyordum.”dedi.

Maçın iptal olması durumunda Lyon’un hükmen mağlup ilan edilebileceğini de kaydeden Aulas, bunun için hızla insiyatif alarak görüşmeler gerçekleştirdiğini kaydetti. Taraftarın trübüne dönmesi için de kendisinin de taraftarlar arasında maçı izlediğini kaydetti.

UEFA krizi profesyonelce yönetti!

Beşiktaş ve kendilerine verilen cezayı da yorumlayan Jean-Michel Aulas, UEFA’nın krizi çok profesyonel yönettiğini kaydetti. Cezanın İstanbul’da oynanan maçtan önce açıklanması, Beşiktaş maçının sorunsuz geçmesine ve kendilerinin bu şansı değerlendirerek turu atlamasına vesile olduğunu aktardı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz