Macron açıkladı: Çarşamba gününden itibaren herkes aşı olabilecek

Reklam

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Çarşamba gününden itibaren 18 yaş üstündeki herkes aşı yaptırabilecek” dedi.

Covid-19 aşılarını boşa harcamak istemediklerini belirten Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Önümüzdeki Çarşamba gününden itibaren 18 yaş üstündeki herkes aşı yaptırabilecek” dedi.

Başkent Paris’te yeni bir aşılama merkezinin açılışını gerçekleştiren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, aşı kampanyasının önümüzdeki haftadan itibaren hızlandırılacağını kaydetti. Aşı sırasının 50 yaşındakilere kadar geldiğini belirten Macron, “50 yaş üstü vatandaşlarımız için 10 Mayıs Pazartesi gününden itibaren aşılamalar başlayacak” dedi.

-Reklam-

“Aşı dozlarını boşa harcamak istemiyoruz”

Aşı dozlarını “boşa harcamak” istemediklerini belirten Macron, “optimize etmek ve tüm dozların tam olarak kullanılacağından emin olmak” istediğini duyurdu.

Önümüzdeki Çarşamba gününden itibaren aşılamanın 18 yaş üstündeki herkese açılacağını ifade eden Macron, “Yaşınız ne olursa olsun, bir gün önceden dozların mevcut olup olmadığını Doctolib sitesinden görebileceksiniz. Eğer randevu yeri varsa yaş sınırı olmaksızın aşılanabileceksiniz” dedi. Macron, hedeflerinin bu ayın ortalarında yaklaşık 20 milyon aşıya ulaşmak olduğunu hatırlattı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz