Türkiye’den gelişte karantina detayları belli oldu: 1000 Euro cezası var

Reklam

Türkiye’nin de arasında bulunduğu 7 ülkeden Fransa’ya gelenlere 10 günlük karantina mecburi hale getirildi. Yeni uygulama bu geceden itibaren yürürlüğe girecek. Türkiye’den Fransa’ya gelişlerde yeni dönemi ise Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu duyurdu.

Kara yolunu da kapsıyor

Buna göre Türkiye’den Fransa’ya direk uçuşla gelen ya da 14 günden az kaldıkları başka bir ülke üzerinden Fransa’ya geçecekler 10 gün karantinada kalacak. Bu kişilerin vatandaş olup olmamalarının ya da aşı olup olmamalarının hiçbir şey değiştirmediği kaydedildi.

Karantinada kalınacak adresi bildirmek zorunlu

Türkiye’den gelirken son 36 saat içerisinde alınmış, negatif PCR testinin hem uçak şirketine hem de havalimanında yetkililere gösterilmesi gerektiği bildirildi. Ayrıca bu kişilerin, Fransa’ya geldiklerinde, karantinada kalacakları yeri de resmi ikametgah belgesi( Faturalar, ev kontratı…) ile ispat etmeleri gerekecek.

-Reklam-

Sokağa çıkana 1000 Euro ceza

Karantina boyunca sadece sabah 10 ila 12 arası çıkmaya müsade edilecek. Bu saatler dışında sokağa çıkmak yasak. Bu yasağa uymayanlara ise 1000 ile 1500 Euro arasında ceza kesilecek.

2 belge doldurmak gerekiyor

Ayrıca bu kişiler, korona septomları olmadığı ve koronalı biri ile tamaslarının olmadığını dolduracakları bu belge ile beyan etmek zorunda.

https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage

Ayrıca Fransa’ya dönüşlerinin de mecburi bir neden olduğunu bu linke girerek doldurmaları gerekecek.

https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz