Macron’a tokat atan genç hapisten çıktı: “Pişman değilim”

Reklam

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a tokat atan Damien Tarel cezaevinden çıktı. İdeoloji karmaşası yaşadığı söylenen genç, şimdiki hedefinin aşı karşıtlarına katılmak olduğunu söyledi.

Fransa’da ‘Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a tokat atan genç adam’ olarak bilinen Damien Tarel cezaevinden çıktı. Yaptığı açıklamada pek çok destek mesaj aldığını söyleyen şimdi de koronavirsü aşısına karşı düzenlenen gösterilere katılacağını aktardı.

“Pişman değilim”

BFM TV’ye konuşan Tarel, ülke liderine saldırışından dolayı ‘herhangi bir pişmanlık duymadığını, zamanda geri gidebilse aynısını yapacağını’ söyledi. Haziran ayında Güney Fransa’da bulunan Macron’a tokat atan Tarel ‘kahrolsun Macronculuk’ diye bağırmış, buna ek olarak bir Fransız ortaçağ savaş narası atmıştı.

-Reklam-

“Alt tarafı küçük bir fiske”

Hapishaneden çıktıktan sonra yaptığı açıklamada ‘fiziksel şiddeti tasvip etmediğini ancak alt tarafı küçük bir fiske vurduğunu’ söyleyen Tarel “Macron’un gayet güzel bir şekilde iyileştiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı ve ekledi “O gün Cumhurbaşkanı Emmanuel Maron’a meydan okumaya geldim, demokrasinin her beş yılda bir halkı nihayetinde temsil bile etmeyen temsilcilere oy vermek olduğuna inanmıyorum.”

Macron, saldırıya uğradıktan hemen sonra olay yerinden uzaklaştırılmış, Fransız yetkililer atılan tokadı ‘kabul edilmez’ olarak değerlendirmişti.

 

kaynak: gazete duvar

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz