Memleketi Bayburt’a tatile giden gurbetçi: “5 kat kazak giydim yinede donuyorum”!

Reklam

49 senedir Hollanda’da yaşayan gurbetçi Nail Torunoğlu, kar görmek için Bayburt’a gittiğini ancak hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Uzun yıllardır Hollanda’da yaşayan gurbetçi Nail Torunoğlu bu sene Bayburt’a hiç kar yağmadığını belirterek, kar hevesiyle geldiği Bayburt’tan üzgün bir şekilde ayrılacağını sözlerine ekledi. “Kar yok diye üzülüyoruz” diyerek konuşmasına devam eden Torunoğlu, “Hollanda’dan Bayburt’a kar göreyim diye geldim ama kar yok. Olsun soğuk hava var, soğuğu memnun etti bizi.

Hollanda’da 49 senedir deniz seviyesinin altında yaşıyorum o yüzden Bayburt’ta kar görme hevesim vardı ama ne yazık ki elimiz boş döneceğiz” ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder

“Kar yok diye üzülüyoruz”

Bayburt’ta soğuğa karşı 5 kat kazak giyinerek önlem alan Şinasi Budak, havanın çok soğuk olduğunu belirterek, hasta olmamak adına kat kat giyindiğini söyledi. “Gece sakın dışarı çıkmayın donarsınız” diyerek konuşan Budak, “Görüldüğü üzere Bayburt çok soğuk. Birinci ayın ortalarındayız. Gece dışarıya sakın çıkmayın, dondurucu soğuk var. Kim dışarıya çıkarsa donmuştur, bilesiniz” ifadelerini kullanarak olaya şakayla yaklaştı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz