Hayalindeki çiftliği memleketinde kuran gurbetçi 19 bin Euro dolandırıldı!

Reklam

Memleketine çiftliği kurduktan sonra yurtdışındaki yaşamına devam eden gurbetçi Hasan Tuncel yanında çalışan çoban için 400 bin lira ile ortadan kaybolduğunu iddia etti.

Ankara’nın Haymana ilçesinde çiftliğin sahibi gurbetçi Hasan Tuncel, yurtdışında geçirdiği süre içerisinde ilgilenmesi için anlaştığı çoban A.G’nın hayvanları ve evdeki eşyaları da alarak ortadan kaybolduğunu iddia etti.

“Evdeki eşyalarıda aldı”

Çiftliği kurduktan sonra yurtdışındaki yaşamına devam eden Tuncel çiftliği ve hayvanları ile ilgilenmesi için bir çobanla anlaştı. Dört ay sonra izin alarak köyüne gelen çiftlik sahibi Hasan Tuncel eşi ile birlikte çiftliğin tüm işleri ve hesapları ile ilgilenen Çoban A.G ile görüştü. Çiftlik sahibi Tuncel çoban A.G ile görüştükten sonra yarın tekrar çiftliğe geleceğini ve geçmişe yönelik 4 aylık hesabı görmek istediğini söyleyerek çiftlikten ayrıldı.

Onclick Popunder

Telefonlara cevap vermedi

Ertesi gün sabah erkenden gelerek hem çiftliğin işlerine yardım etmek hem de çobanla görüşmek isteyen çiftlik sahibi Tuncel çobanın telefonlarına cevap vermemesi üzerine şüphelenerek A.G ve ailesine tahsis ettiği eve gidince acı tablo ile karşılaştı. Çoban A.G ve eşinin evde bulunan eşyaları ve elektronik aletleri de alarak gittiğini iddia etti.

“Yaklaşık 400 bin lira zararım var”

Çiftlik sahibi yapmış olduğu hesap sonucunda 41 adet koyun ve kuzunun olmadığını ayrıca 140 kilogram et ve 120 kilogram sucuk parası, 250 kilogram peynir parası ve yaklaşık 60 bin lira civarında elektronik malzemesinin olmadığını belirterek yaklaşık 400 bin lira zararı olduğunu iddia etti. Çobana ulaşmak isteyen Tuncel telefondan engellendiğini fakat WhatsApp üzerinden yazdığı mesajların ulaştığını ama cevap alamadığı iddialarında bulundu.

Şikayetçi oldu

Bölgedeki Jandarma ekiplerine giderek şikayetçi olan çiftlik sahibi Hasan Tuncel kaçan çobanın bir an evvel bulunarak zararının karşılanmasını istiyor. Ayrıca çiftlik sahibi Tuncel, söz konusu olaydaki şüpheli çoban A.G’nın sosyal medya hesaplarında paralar ile çekilmiş fotoğrafları paylaştığını ifade etti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz