Memleketine gidemeyen Kayserili gurbetçiler için sanal mezarlık ziyaret uygulaması başlatıldı!

Reklam

Kayseri’de 20 yıl önce başlatılan mezarlığa sanal ziyaret uygulaması bugüne kadar 1 milyon 265 bin kez tıklandı. Memleketlerine gidemeyen gurbetçiler, sanal uygulamayı cep telefonlarına indirerek aile büyüklerinin mezarlarını bu uygulama ile ziyaret ediyor.

20 yıldır kullanılan uygulama, bugüne kadar 1 milyon 265 bin kez tıklandı. Gazi Mahalle Muhtarı Mehmet Ceran, “Bu uygulama 20 yıl öncesinde başladı. Sanal mezar ziyareti olarak mahallemizin resmi internet sitesine ulaştığınız zaman Almanya’dan, Hollanda’dan, Fransa’dan veya il dışında yaşayan gurbetçilerimiz vefat eden yakınlarına bir Fatiha okuyabilmek için bu uygulamayı kullanıyorlar. Uygulamada dua tuşuna basarak dualarını yapmış oluyorlar.

“Dua tuşuna basarak dualarını yapmış oluyorlar”

Pandemide çok güzel bir uygulama oldu. Pandemi nedeniyle mahallemizde yaşayanlar buraya gelememişti ama bu uygulama ile ziyaretlerini gerçekleştirmiş oldular. Bu uygulamayı kullanmaktan çok memnunuz.” diye konuştu.

Onclick Popunder

Kent Tarih Araştırmacısı olan Nezir Ötegen, “20 yıl önce resmi internet sitesi üzerinden vefat edenlerin bilgileri ve kabir fotoğrafları sanal ortama yüklendi. Yurt dışındaki insanlarımız bu ziyaretlerini böylelikle gerçekleştirebildiler.” dedi

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Allah akil fikir versin,kuran okumayan bir toplumdan anca bu kadar olur ,hic yasinin 70 ayetini anlamazlarmi ,bu kuran hayatta olanlari uyarsin diye indirildi,%99 u musluman diye gecinen ulkenin durumuna bak %1bile gercek musluman yok ,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz