Microsoft’un kurucusu Bill Gates, “25 yıl daha yaşamayı planlıyorum”

Reklam

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Bill & Melinda Gates Vakfı’nda en az çeyrek yüzyıl daha hayırsever projeler üzerinde çalışmayı planladığını söyledi.

ABD merkezli finans ekonomi ve finans dergisi Forbes’in etkinliğinde konuşan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, eski eşi Melinda French Gates ile eş başkanlık yaptığı Bill & Melinda Gates Vakfı’ndaki çalışmalarına 25 yıl sonra son vereceğini duyurdu.

“Vakfın amacı 25 yıl daha varlığını sürdürmek”

Gates konuyla ilgili olarak, “Vakfın amacı 25 yıl daha varlığını sürdürmek. Önümüzdeki çeyrek yüzyılın hedefi nedir? Dünyayı adaletsiz bir yer haline getiren hastalıklar. Bunları büyük ölçüde ya ortadan kaldırarak ya da hastalanan insan sayısını çok düşük bir seviyeye indirerek sona erdirmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder

25 yıl sonra 91 yaşında olacak

25 yıl sonra 91 yaşında olacak Gates sözlerini şöyle tamamladı, “Bu muhtemelen Melinda ve benim her şeyin plana uygun gittiğinden emin olmak için etrafta olacağımız bir dönem olacak.”

Yaklaşık iki ay önce Gates, hayırseverlik tarihindeki en büyük bağışlardan biri olan 20 milyar doları vakfa bağışlamış ve birkaç yıl içinde aynı miktarda bağışta bulunacağının sözünü vermişti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz