Nusret, ABD Açık Kupası Finali’nden men edildi!

Reklam

Tuz dökme hareketi ‘Salt Bae’ ile dünyaca ünlenen Nusret Gökçe, Dünya Kupası Finali’nin ardından sahaya girmiş ve Messi’yle poz vermek için çabalamıştı. Aynı zamanda kupayla da poz veren Gökçe’nin bu hareketleri sosyal medyada gündem olmuştu. Sahaya girebilmek için rüşvet verdiği bile iddia edilen Nusret’e, Amerika’dan tepki geldi. ABD’nin en eski futbol turnuvası olan U.S. Open Cup, Gökçe’nin finallere katılmasını yasakladı.

Fransa’yı mağlup ederek Dünya Kupası’nı kazanan Arjantin’de karşılaşma sonrası tüm gözler Lionel Messi’deydi. Mücadeleyi tribünde izleyen ünlü isimler arasında olan Nusret Gökçe, karşılaşmanın son düdüğüyle birlikte sahaya inerken Messi ile olan iletişimi büyük dikkat çekti.

Canlı olarak ekranlara yansıya anlarda, Arjantinli yıldızı fotoğraf çekilmek için kolundan çeken ve gitmesine engel olmak isteyen Nusret Gökçe’ye Messi’nin hiç pas vermediği görüldü.

Onclick Popunder

“SALT BAE MEN EDİLMİŞTİR”
Tüm bunların ardından ABD’nin en eski futbol turnuvası olan U.S. Open Cup, Gökçe’nin finallere katılmasını yasakladı. ‘Open Cup’ın resmi hesabından yapılan açıklamada, “Salt Bae, 2023 Open Cup’tan men edilmiştir” ifadeleri yer aldı. Bu paylaşım dakikalar içinde beğeni yağmuruna tutuldu.

Dünyaca ünlü isimleri restoranında ağırlayan Nusret Gökçe, FIFA Başkanı Gianni Infantino’yu 2019’da restoranında ağırlamıştı. Nusret’in restoranına Messi de gitmişti. Gökçe, önceki gün Messi’nin kendisiyle fotoğraf çektirmek istediği anları da paylaşmıştı.

FIFA BAŞKANI İLE ARKADAŞ
Crystal Palace Eski Başkanı Simon Jordan’ın iddiasına göre Nusret’e sahaya girmesine izin veren kartı FIFA Başkanı Gianni Infantino verdi. Daha önce pek çok kez rüşvetle suçlanan Infantino’nun bu kez de Nusret’e bu kartı sağlamak için rüşvet aldığı iddia edildi.

‘100 BİN DOLAR ÖDEDİ’ İDDİASI
ISosyal medya bu iddiayla çalkalanırken Nusret’in kart için 100 bin dolar ödediğini iddia edenler bile var. İngiliz gazeteleri Nusret’in Salt Bae zincirinin değeriyle ilgili Haberler yapmaya başladı. Nusret kart için 100 bin dolar ödemiş olsa bile kimilerine göre Dünya Kupası şovunun getirisi şimdiden 500 bin doları geçti.

FIFA’nın Dünya Kupası kuralı şu şekilde:
Mevcut Dünya Kupası tasarımı 1974 yılına uzanıyor. Dünyanın en tanınmış spor sembollerinden biri ve paha biçilmez bir simge olarak, orijinal FIFA Dünya Kupası yalnızca galipler, eski galipler ve devlet başkanları tarafından dokunulup tutulabilir.

Kaynak: Hürriyet

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz