Ölen gurbetçi, Öldüren gurbetçi: Katil zanlıları 25 yıl sonra yakalandı!

Reklam

Almanya’da polis ekipleri, 25 yıl önce öldürülen ve o zamanlar 24 yaşında olan gurbetçi Edip Saraç’ın katil zanlılarını yakaladı.

1999 yılında Alman-Türk Kültür Derneği işleten Edip Saraç, cinayete kurban gitmişti. O dönem 24 yaşında olan ve Edip Saraç’a telefon açarak “Seni bitireceğim” diye tehdit Lokman K. polis tarafından sorgulanmış, ancak tanık olarak dinlenen bir kadının verdiği ifade üzerine serbest bırakılmıştı.

Delil bulunamamıştı

Polis aynı zamanda Lokman K.’nın cinayeti işlediğine dair hiçbir delil de bulamamıştı. Katiller bulunamayınca cinayet dosyası bir süre sonra ‘çözülemeyen dosya’ olarak arşive kaldırıldı. Ancak Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütünün 10 cinayetin sorumlusu olarak ortaya çıkmasında sonra, Würzburg Polisi harekete geçti.

Onclick Popunder

Baba-oğul yakalandı

Edip Saraç’ın NSU kurbanı olup olmadığı yönünde araştırma yaptı ve tamamen farklı bir ceza soruşturması kapsamında yapılan bir arama sırasında verilen ifadeler, polisi yeniden 66 yaşındaki Tahir K. ile 49 yaşındaki oğlu Lokman’a yönlendirdi. Gözaltına alınan baba ile oğlu 25 yıl önce işlenen cinayetin sorumlusu olarak sorgulanıyor.

İddiaya göre Edip Saraç, Tahir K.’dan borç alan bir arkadaşına kefil oldu ve arkadaşı borcu ödemedi. Edip de bu yüzden cinayete kurban gitti.

Kaynak: Hürriyet

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz