Paris’te aşırılık yanlısı katolikten siyahi gence öldüresiye dayak

Reklam

Başkent Paris’te sokakta dua eden bir grup katolik arasındaki bir kişinin yanlarından geçen siyahi gence yönelik uyguladığı şiddet büyük yankı uyandırdı.

Yerine konut inşa edileceği için boşaltılan Sainte-Rita Kilisesi’nin önünde dua eden katolik grup içerisinde bir kişi, grubun arkasından müzik dinleyerek geçen ve görüntülerde olaydan habersiz olduğu anlaşılan siyahinin yüzüne savurduğu sert yumruk darbesiyle genci bayılttı. Saldırganın, yumruk sonrası yede hareketsiz yatan genci hala darp etmeye çalışması da yine görüntülere yansıdı. Sosyal medyaya yüklenen videoda dazlak ve sakallı olduğu gözüken saldırgan için ‘İsanın askeri’ ifadeleri kullanıldı.

Onclick Popunder

L’Express’in haberine göre 3 Ağustos’ta meydana geldiği belirtilen ancak videonun hafta sonu sosyal medyada yayınlanmasıyla ortaya çıkan görüntüler büyük şok yarattı. Metronews’e açıklamada bulunan bir polis kaynağı, olayla ilgili hiçbir yasal işlemin yapılmadığını söyledi. Buna neden olarak da olay sonrası kilise önüne gelen polisin siyahi genci bulamamasını gösterdi. Ayrıca dayak sonrası baygınlık geçiren gencin kendisini darp eden şahısla ilgili hiçbir şikayette bulunmadığı da ileri sürüldü.

Paris’te sokakta ibadet cuma günleri cami önlerinde namaz kılanların gündeme geldiği 2011 yılında, laiklik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle yasaklanmıştı.

Artı33 Özel-Haber

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz