Paris’te yüzlerce itfaiyeci ses ve sis bombalı protesto gösterisi düzenledi!

Reklam

Fransa’nın başkenti Paris’te yüzlerce itfaiyeci ve sendika üyesi, personel eksikliğini ve yardım taleplerinin yerine getirilmemesini protesto etmek için gösteriler düzenledi.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü‘nün kentteki binasının çevresinde bir araya gelen ve çoğunluğu asker olan itfaiyeciler, zor şartlar altında çalıştıklarını, ellerinde yeteri kadar malzeme bulunmadığını kaydetti.

“Daha azıyla daha fazlasını yapın”

Protestoda, “Daha azıyla daha fazlasını yapın, itfaiyecilere hoş geldiniz” ve “Bizleri hor görmeyi bırakın” yazılı pankartalar açan itfaiyeciler, ses ve sis bombaları atarak, sokakları sarı ve turuncu renklere boyadı.

Onclick Popunder

Gösteride itfaiyeciler ile polis arasında sık sık sözlü tartışmalar yaşandı. İtfaiyecilere ses ve sis bombası atılmamaları uyarısında bulunan polis ekipleri, çevrede hastanelerin yer aldığını ve çevredeki evlerde yaşlı kişilerin yaşadığını belirterek, protestoculara bu tür sesli eylemlerden uzak durulmaları çağrısında bulundu.

İtfaiyeciler sokaklarda ses ve sis bombaları attı

Polislerin çağrısına  “Yetkililere ancak sesimizi bu şekilde duyurabileceğimizi düşünüyoruz” diyen itfaiyeciler, sokaklarda ses ve sis bombaları atmaya devam etti.

İtfaiyeciler, İçişleri bakanlığının ve yerel yönetimlerin sorunlarıyla ilgilenmediğini, kendi başına bırakıldıklarını yetkililere seslerini duyurmak için sokaklara inmek zorunda kaldıklarını belirttiler.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz