Paris’ten İstanbul’a ilk tren Ağustos ayında yola çıkıyor

Reklam

Yıllardır trene hasret kalan Sirkeci, Eylül başında Paris’ten gelen Orient Ekspresi’ni ağırlamaya hazırlanıyor.

Agatha Christie’nin unutulmaz romanına konu olan Orient Ekspresi, uzun bir aranın ardından, Ağustos ayında Paris’ten İstanbul’a doğru yola çıkıyor.

Trenin son durağının, istanbul’ın Avrupa yakasındaki Sirkeci olması bekleniyor. Böylece, halen sadece park edecek Marmaray trenlerinin kullandığı Yenikapı-Sirkeci yüzey hattından, uzun bir sürenin ardından ilk kez ticari bir yolcu treni geçmiş olacak.

Onclick Popunder

Ulaştırma Bakanlığı, bu bölümdeki iki hattan birinin kaldırıp yaya/bisiklet yolu yapmak, tek hattı ise Halkalı çıkışlı yolcu trenleri ve Sirkeci-Yenikapı arası çalışacak kentiçi raylı sistem araçlarına ayırmak istiyor.

Paris-İstanbul bileti 20 Bin Euro

Tam adı Venice Simplon-Orien-Express olan tren Paris’ten yola çıkacak. Almanya-Avusturya-Macaristan-Romanya-Bulgaristan üzerinden İstanbul’a ulaşacak. 5 gece 6 gün sürecek yolculukta yolcular Budapeşte, Bükreş ve İstanbul’u gezme fırsatı bulacak. Paris-İstanbul seferine katılan yolcular uçakla dönüş yaparken, uçakla İstanbul’a gelen İstanbul-Paris yolcuları da trenin dönüş seferine katılacaklar.

Orient Ekspresi’nin kabin fiyatları £17.500 Sterlin’den (350 bin TL) başlıyor.

Kaynak: Railturkey.org

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz