Polis gurbetçi gencin üzerine kurşun yağdırdı

Reklam

Almanya’da bir restoranın güvenlik görevlileriyle tartışan Erhan Emre D., Alman polisi tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Gurbetçi genç ağır yaralandı.

Almanya’nın Darmstadt kentindeki Bensheim’da yaşayan 30 yaşındaki ikiz çocuk babası Ferhat Emre D., polis kurşunlarının hedefi oldu. Sabah’ta yer alan habere göre polisin 8 el ateş ettiği Ferhat D. ağır yaralandı.

Olay, bir restoranda meydana geldi. İşletmenin güvenlik görevlileri, tartakladıkları Ferhat Emre D. kendisini tuvalete kilitleyince polis çağırdı. Polisler dışarı çıkmamakta direnen Ferhat’ı gaz sıkarak dışarı çıkardıktan sonra kurşun yağmuruna tuttu.

Onclick Popunder

Vurmak zorunda değillerdi!

Polislerin 8 kurşunundan 5’i, Ferhat’ın vücuduna isabet etti. Ağır yaralanan Ferhat, helikopterle Mannheim Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil ameliyata alınan genç, hayati tehlikeyi atlattı.

Ferhat’ın annesi Perihan D. oğlunun suçsuz yere vurulduğunu belirterek, “Güya oğlum polisi tehdit etmiş. Silahsız bir adam polise ne yapabilir ki. ‘Bir kez ateş ettik’ diyorlar. Bu doğru değil. Tam 8 kurşun sıkmışlar, 5’i isabet etmiş. Yazık değil mi” diye isyan etti.

“Polis bunu bize niye yapıyor?”

Anne Perihan D., oğlu Ferhat’ın bacak ve kalçasına 3, kalp ve akciğer bölgesine de 2 mermi isabet ettiğini söyledi. Polislerin oğlunu doğrudan öldürmek üzere ateş ettiğini anlatan Perihan D. şunları söyledi: Olay öğleden sonra yaşanıyor ve ailesine haber verilmiyor. Bizim olaydan tesadüfen haberimiz oluyor. Polisler hastanede oğlumla görüşmem için izin vermek bile istemedi. Alman polisi neden bunu bize yapıyor anlayamıyoruz.

Başkonsolosluk devreye girdi 

Baba Mehmet D. da tüm yasal yollara başvuracaklarını belirtti ve suçluların en ağır cezaya çarptırılmasını istedi. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı devreye girerek, aileye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ferhat Emre’nin sağlık durumu ve olay hakkında bilgi alan Başkonsolos, bu işin takipçisi olacaklarını bildirdi ve kendilerine hukuki olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi. Darmstadt Savcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz