Saatler geri alınıyor: Pazar günü Türkiye ile saat farkı 2 saate çıkıyor

Reklam

Fransa’nın da dahil olduğu Avrupa ülkeleri bu gece kış saati uygulamasına geçiyor. Türkiye’nin tek saat uygulamasına daha önce geçmesi nedeniyle bu yıl da Türkiye ile saat farkı yeniden 2’ye çıkmış olacak. 

Avrupa’da uzun süredir tartışma konusu olan kış ve yaz saat uygulamasının sonlandırılması 2021 yılına ertelenmişti. Ancak tek saat uygulamasının yürürlüğe girmesi zor gibi gözüküyor. Bu nedende saat değişikliği bu yıl da devam ediyor.

Avrupa’da 30 Ekim Cumartesi’yi 31 Ekim Pazar gününe bağlayan gece 03.00’te saatler bir saat geri alınacak.

Onclick Popunder

Türkiye ile yeniden 2 saat fark olacak

Ancak Türkiye tek saat uygulamasına geçtiği için bu yıl da saatleri geri almayacak. Bu yüzden Avrupa ülkeleriyle Türkiye arasındaki saat farkı da yeniden 2’ye çıkacak. Türkiye, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya, İsveç, İsviçre, Danimarka gibi Avrupa ülkelerinden 2, İngiltere’den 3 saat önde olacak.

Maç ve haberlerin saatleri de değişiyor

Bu haftadan itibaren gurbetçiler yine yeni saat farkına alışması gerekecek. Türk televizyonlarında 18’de başlayan ana haber bültenlerinin Avrupa’da başlama zamanı 16 olacak. Saat 20’de başlayan dizilerin Avrupa’daki yeni saati 18, 19’da başlayacak maçlar ise 17’de başlayacak.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz