Sarkozy’den şok açıklama: Burası Fransa, Haşema giymek isteyenler O ülkeye gitsin (Özel-Haber)

Reklam

Artı33 Özel-Haber

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, haşema giyen kadınlar için ‘Arabistan’a gidin’ imasında bulundu.

Onclick Popunder

Genel başkanlığını yaptığı Cumhuriyetçi Parti’nin cumhurbaşkanları adaylarının katıldığı TF1’daki programda konuşan Nicolas Sarkozy, tesettür mayosu giyen kadınlara sert sözlerle yüklendi. Haşema konusunun konuşulandan çok daha ciddi olduğunu vurgulayan Sarkozy, haşema giyenleri de ortaçağda kalmakla eleştirdi.
Nicolas Sarkozy, haşema için, ”kadın bedenini şeytani gören, ve erkeğin şehvet dolu bakışlarına indirgeyen orta çağ bakışı.”ifadelerini kullandı.

Biz doktoru cinsiyetine göre seçmiyoruz!

Fransa devletinin kuralları olduğuna dikkat çeken eski Cumhurbaşkanı, Fransa’da kadın ve erkeğin eşit olduğunu hatırlattı. Ülke sınırları içinde kadın için ayrı erkek için ayrı havuz olamayacağını savunan Sarkozy, Fransızların doktoru cinsiyetine göre seçmediğini ve haşema giymediğini ifade etti.

Kadınlara ehliyet verilmeyen ülkelere gitmek istiyorsanız buyurun!

Sözlerini giderek daha da sertleştiren Nicolas Sarkozy, haşema giymek isteyen kadınlara da Suudi Arabistan’a gidin imasında bulundu. Sarkozy, Eğer kadınların araba sürme hakkı olmadığı ülkelere gitmek istiyorsanız, o zaman buyurun! Burası Fransa.”diye kaydetti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz