Sıla yolunda gasp edilmekten son anda kurtulan gurbetçi aile uyardı: “Gece yolculuk yapmayın”

Reklam

Almanya’dan Türkiye’ye giden Sakaryalı gurbetçi aile, takip edilerek 3 kez gasp edilmek istendi. Gurbetçi genç, sıla yoluna çıkacakları gece yolculuk etmemeleri konusunda uyardı.

Almanya’dan Türkiye’nin Sakarya şehrine doğru sıla yoluna çıkan ve Bulgaristan üzeri Türkiye’ye gitmeyi planlayan anne, oğul ve bir başka yolcunun bulunduğu araç Bulgaristan’da 3 defa gasp edilmek istendi.

Olay, 06.06.2024 saat 01.00’da Bulgaristan-Türkiye güzergâhında yaşandı. İsminin belirtilmesi istemeyen gurbetçi genç, başından geçenleri anlattı.

Onclick Popunder

Aracı didik didik aradılar

Gurbetçi genç; “Annem ve bir arkadaşımla birlikte çıktığımız Sıla Yolu güzergahında ki Sırbistan’dan sorunsuz bir şekilde geçtik fakat Bulgaristan girişinde ise bizi detaylı aramaya tabi tuttular. Araçta ne varsa her şeyi indirdiler. Araçta gümrüğe tabi herhangi yasak bir şey olmadığı için yola devam ettik. Bir süre sonra gümrük çıkışı Bulgar plakalı bir araç tarafından takip edildiklerinin farkına vardıklarını ” söyledi.

“Zor kurtulduk”

Genç, “Yol boyunca biz yavaşlıyoruz arkamızda ki araçta yavaşlıyor, benzinliğe giriyoruz oda giriyor…Bu nedenle şüphemizde haklı çıktık ve girdiğim benzinlikten yakıt almadan hızlı bir şekilde yolumuza devam ettik ve izimizi kaybettirerek ileride başka bir benzinlikten yakıt alarak yolumuza devam ettik. İlerleyen süreçte aynı araç bizi yakaladı ve bu sefer araç önümüze kırdı ve fren yapmaya başladı. Ben ise hiç durmadan gaza bastım ve devam ettim ve bu şekilde yine kurtulduk” ifadelerini kullandı.

“Durdurmaya çalıştılar”

Yaşadıklarını anlatmaya devam eden şahıs, ‘ İkinci olayda ise bu sefer lüks bir BMW markalı aracın otobanda kendi araçlarının önüne geçerek fren yapmaya başladığını, hatta aracın tavanına polis sireni koyarak kendilerini durdurmaya çalıştıklarını gaza basarak durmadığını ve bir süre sonra durmayacağımı anlayınca ön taraftaki BMW hızla bizden uzaklaştı” dedi.

“Gece yolculuk etmeyin”

Sıla yoluna çıkacaklara; ‘ gece ve tek araç olarak seyahat etmemeleri’ konusunda tavsiyede bulunan genç gurbetçi, sağ sağlim memleketlerine vardıklarını söyleyerek sözlerine son verdi

Kaynak: Silayolu.com

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz