Sıla yolunda gurbetçi aileye şok: 6 ay hapis yatabilir

Reklam

Memlekete bir an önce ulaşabilme heyecanı yaşarken aracının torpido gözünde kurusıkı tabanca unuttu. Murat Bayrak, 24 Haziran’dan bu yana Sırbistan’da hapis.

Trabzonlu Murat Bayrak (68), 24 Haziran’da otomobili ile tek başına sıla yolculuğuna çıktı. Almanya’da yaşayan Bayrak’ın, Sırbistan gümrüğünde otomobili arandı. Aracın torpido gözünde kurusıkı tabanca bulundu. Gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Bayrak’ın, en az altı ay hapis yatması öngörülüyor.

ÜZGÜN VE ÇARESİZİM

Eşine yardımcı olabilmek için Samsun’dan Belgrad’a gelen Sevinç Bayrak, “Babam ocak ayında vefat edince Türkiye’ye gittim. Pandemiden dolayı dönemedim. Eşim sınırlar açılınca yola çıktı. Torpido gözünde unuttuğu kurusıkı silah başına dert oldu. Çok üzgün ve çaresizim. Yardım bekliyorum” diye konuştu.

Aracının torpido gözünde kurusıkı silah yakalatan Murat Bayrak, 24 Haziran’dan bu yana tutuklu bulunuyor. Eşine yardımcı olmak için Samsun’dan Belgrad’a giden Sevinç Bayrak, “Konu ile Belgrad Büyükelçimiz Tanju Bilgiç çok ilgilendi. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan yardım istiyorum. Kendisini çok seviyorum” dedi.

Kaynak: Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz