Sıla Yolu’nda Hırvatistan’ı kullanan gurbetçilere kötü haber

Reklam

Slovenya, terör tehdidi nedeniyle sınır güvenliğini sağlamak için Hırvatistan ve Macaristan’la Schengen’i askıya almaya hazırlanıyor. 

Terör endişesi Avrupa’daki ülkeleri alarma geçirdi. Slovenya İçişleri Bakanı Bostjan Poklukar, Slovenya’nın Schengen’i askıya alarak Hırvatistan ile Macaristan sınırında güvenlik kontrolleri gerçekleştirmeye başlayacağını açıkladı.

Sınır kapılarında kontroller sıkılaştırılacak

İtalya’nın Schengen ülkesi olan komşusu Slovenya ile sınır kapılarındaki kontrolleri Avrupa ve Orta Doğu’da yaşanan son olaylar nedeniyle yeniden uygulama kararı almasının ardından benzer bir adım Slovenya’dan geldi.

Onclick Popunder

2 ülkede geçişler askıya alınacak

Slovenya İçişleri Bakanı Bostjan Poklukar, Avrupa Birliği (AB) üyesi ve Schengen ülkeleri olan komşuları Hırvatistan ve Macaristan’a Schengen’i askıya alarak iki ülke sınırında güvenlik kontrolleri gerçekleştirmeye başlanacağını duyurdu.

Gerekçe: Terör tehdidi

Geçici uygulamaya gerekçe olarak Avrupa’daki terör tehlikesini gösteren Poklukar, Balkan mülteci rotası üzerindeki tedbir amaçlı kontrolleri de sıklaştırmayı planladıklarını söyledi. Poklukar, polislerin sınırlarda ne zaman kontrole başlayacaklarına ilişkin tarih ise vermedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz