Sırbistan Gümrüğü sınır kapılarında 3 günde 90 bin Euro ele geçirdi!

Reklam

Sırbistan’ın Batrovci ve Gradina sınır kapılarındaki gümrük memurları, 3 gün içinde sınırdan 90 bin Euroya eşdeğer beyan edilmemiş döviz transferine engel oldu.

Sırbistan Gümrük görevlileri, Batrovci sınır kapısında Pazar günü İsviçre plakalı bir Land Rover’ın kontrolü sırasında beyan edilmemiş 46 bin 600 İsviçre frangına el koydu. Araçta yapılan detaylı incelemede, yolcuların her birinin yanlarında bulundurmasına izin verilen miktara ek olarak, yolcu koltuğunun önündeki torpido gözüne saklanmış 50 bin İsviçre frangı daha bulundu.

Yolcu koltuğunun arkasına gizlenmiş

Almanya’dan Türkiye’ye iki yolcuyla birlikte seyahat eden 37 yaşındaki Türk sürücü, Batrovci sınır kapısında detaylı aranmak için durduruldu. Yapılan aramada yolcu koltuğunun arkalığında ve bagajdaki bir çantada beyan edilmemiş 10 bin İsviçre frangı ve 3 bin Euroya el konuldu. Benzer bir durum 28 Ocak 2023’te Gradina sınır kapısında yaşandı. Türkiye’ye doğru yola çıkan çift, Polonya plakalı BMW arabaları ile Gradina sınır kapısına geldiklerinde bildirecek bir şeyleri olmadığını söylediler.

Onclick Popunder

10 bin Eurodan fazlası için beyan zorunlu

Kısa süre sonra, detaylı bir kontrol sırasında, yolcunun kişisel çantasında beyan edilmemiş 50 bin Euro taşıdığı anlaşıldı. Beyan etmeleri gerekmeyen 10 bin Euro iade edildikten sonra, geri kalan 30 bin Euroya el konuldu. Sıla yoluna çıkan gurbetçilere, ister yanlarında taşısınlar, ister kişisel çantalarına, valizlerine veya arabanın korpido gözüne koysunlar, sınırda 10 bin Euroyu aşan herhangi bir meblağı beyan etmek zorunda olduklarını tekrardan hatırlatırız.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz