Türkiye’den dönen gurbetçi, Sırbistan Gümrüğünde 500 bin Euroluk altın yakalattı!

Reklam

Türkiye’den Almanya’ya giden gurbetçinin aracının yakıt deposunda 500 bin Euroluk yaklaşık 11 kilo altın ele geçirdi.

Türkiye’den Almanya’ya giden iki gurbetçi Mercedes marka aracı Sırbistan Gradina sınır kapısında durduruldu. Gümrük memurları beyan edecek bir şeyleri olup olmadığını sorunca sürücü, kişisel bagajlarından başka bir şeyleri olmadığını söylediler.

Altınları yakıt tankına saklamışlar

Gümrük görevlileri aracın bagajını incelemeye başlayınca, bagajda ​​​​yağlı plastik bir kutu ve dökmek için bir hortumun yanı sıra vakumlama, makas, ip ve bant için aparat ve folyo içeren bir çanta bulundu. Aracın detaylı aranması için özel olarak belirlenmiş alana çekildi.

Onclick Popunder

Sürücü itiraf etti

Aracın yakıt kapağı çıkarıldıktan sonra içindeki şamandıranın tamamen temiz olduğu ve motorun o kısmındaki fabrika boyasının çizildiği gözlemlendi. Ardından, ulaşılması zor boşlukları kontrol etmek için özel bir cihazla tankın içinin bir incelemesi yapıldı, tankın içine sokulan cihaz, içinde yakıt dışında başka cisimler olduğunu gösterdi.

Yaklaşık değeri 500 bin Euro

Depoda yakıt dışında ne olduğu sorulduğunda sürücü ısrarla içeride sadece yakıt olduğunu iddia ederken, sınır görevlilerinin daha fazla kontrol yapılacağını ve tankın boşaltılacağını söyleyince gurbetçi, depoda yaklaşık sekiz kilo altını sakladığını itiraf etti.

13 paket altın

Bir vakum pompası yardımıyla, sıvı tanktan çıkarıldı ve şamandıra çıkarıldıktan sonra, daha önce arabanın bagajında ​​keşfedilen folyo ile vakumlanmış ve iple bağlanmış 13 paket altın dışarı çıkarıldı. Yapılan inceleme sonucunda yakalanan altınların değerinin tahmini 500 bin Euro olduğu söylendi.

Kaynak: https://www.carina.rs/pres/vesti/246154/zlato-vredno-preko-pola-miliona-evra-u-punom-rezervoaru-.html

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz