Şırnak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘ölçüsüz sarılma’ koruma zaafiyetini gündeme getirdi!

0
293
reklam

AK Parti sözcüsü Mahir Ünal, Şırnak’ta bir vatandaşın bir anda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın boynuna sarılmasına ilişkin ‘güvenlik zafiyeti var mı?’ sorusuna yanıt verdi.

Ünal, “Cumhurbaşkanı konuşmasını yaptıktan sonra bir vatandaş boynuna sarıldı. Bir güvenlik zafiyeti var mı?” sorusu üzerine şunları söyledi:

-Reklam-

Ben de o esnada oradaydım. O vatandaş bir şehit çocuğu. Bir güvenlik zaafı söz konusu değil. Salona alınanlar tamamen güvenlik kontrolünden geçirilerek alınıyor. Bir şehit çocuğunun cumhurbaşkanımıza gösterdiği aşırı sevgi gösterisiydi. Ben de kendisiyle görüştüm, o gençle orada konuştum ve yaptığı hareketin doğru olmadığını… Fakat gördüğünde sevincinden coşkusundan böyle bir davranışta bulunduğunu, kendisine yaklaştığında ne yapacağını şaşırdığını bana söyledi açıkçası. Orada güvenlik zaafı söz konusu değil.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Şırnak‘ta dün düzenlediği AK Parti 6’ncı Olağan İl Kongresi’ne katılarak, partililere seslendi. Erdoğan, konuşmasını tamamlayıp, salondakilerle vedalaşırken platforma aniden biri çıktı. Koşarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına gelip, sarılmak isteyen ve sahnede kısa süreli hareketliliğe neden olan kişinin, TIR şoförlüğü yapan Hüseyin Demircan olduğu öğrenildi.Erdoğan’ın korumaları tarafından platformdan indirilen ve gözaltına alınan Demircan’ın şehit yakını olduğu ortaya çıkmıştı. (Hürriyet)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz