Sosyal medya fenomeni Kamil, helikopterle 921 bin Euro dağıttı

Reklam

Çek Cumuhriyeti’nde program sunucusu ve sosyal medya fenomeni olan Kamil Bartoszek’in helikopterle 1 milyon dolar (921 bin Euro) dağıttı. Paraları 4 bin kişi topladı.

Sosyal medya fenomenliğinin yanında “One Man Show” yarışma programının sunucusu olan Kamil Bartoszek programın büyük ödülü olan 1 milyon dolarlık ödülü kimsenin kazanamaması üzerine ilginç bir yola başvurarak sosyal medyanın dikkatini çekti.

Tahmin oyununu kimsenin kazanamaması üzerine fenomen isim bir helikopter kiralayarak büyük ödülü dağıtmaya karar verdi. O anlar sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Onclick Popunder
Poşetlerle alana giden 4 bin kişi havadan helikopterden atılan paraları topladı.

Binlerce kişi alana gitti

Mpasho’da yer alan habere göre, yarışmayı kimsenin kazanamaması ekibiyle birlikte B planını devreye sokan Kamil, “Kimsenin kazanmadığı parayla ne yapmamız gerektiği konusunda bize birçok fikir verdiniz. Çoğu bize şu üç şeyi yazdı: birine yardım edin ve iyi bir şeye para bağışlayın, bunu oyunumuzu oynayan oyuncular arasında dağıtın, parayla başka bir gösteri yapın. Ben de bununla ne yapacağımı düşündüm ve sonra bu üç şeyi birleştirmeye karar verdim” dedi.

Bilmeceyi çözen paraları topladı

Dolarların dağıtımının yapılacağı alana gelecek 4 bin kişiyle konum için şifreli bir mesaj gönderildi. Oyuna katılacakların dolarların nereye dağıtılacağını bulmaları için bir bilmeceyi çözmeleri gerekiyordu. Binlerce kişinin büyük poşetlerle katıldığı organizasyondaki 1 milyon dolar bir saatten az bir sürede tamamen toplandı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz