THY’den öğrencilere indirim müjdesi! Gurbetçiler de aynı indirimden yararlansın

Reklam

Türk Hava Yolları’nın KKTC’de okuyan öğrencilere yüzde 15 indirim yapacağı açıklandı. THY’nin KKTC kararı, Avrupa’da indirim bekleyen milyonlarca gurbetçiye umut oldu.

Türkiye’nin milli gururu Türk Hava Yolları’nın izin dönemi fahiş fiyata sattığı biletler Avrupa’da yaşayan gurbetçileri zor durumda bırakıyor. Yazın 4 kişilik ailenin Türkiye’ye gidiş geliş ücreti 3 bin Euro’yu bulurken, bu yüzbinlerce gurbetçinin çileli kara yolculuğunu tercih etmesin neden oluyor.

KKTC örneği gurbetçilere umut oldu

Ancak THY’nin son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde okuyan öğrencilerin bilet fiyatlarında yüzde 15 indirim yapacağını açıklanması gurbetçiler için de umut oldu. KKTC’de üniversite eğitimi alan öğrencilerin 15 Eylül 2019 tarihinden itibaren Türk Hava Yolları’nın KKTC-Türkiye Cumhuriyeti arasında yapacağı karşılıklı geliş gidişlerde ve iç sefer uçuşlarında, yüzde 15’lik öğrenci indirimi uygulanacağı açıklandı. Ülkede üniversite eğitimi alan tüm öğrenciler, KKTC’ye gidiş ve gelişlerinde bu indirimden sürekli olarak yararlanabilecek.

Gurbetçiler de yüzde 15 indirimden yararlansın

KKTC’deki eğitim gören öğrenciler açısında önemli bir hizmet olan bu uygulama, her yıl Avrupa’da dişinden tırnağından artırarak Türkiye’ye gitmek için gün sayan gurbetçiler için de örnek teşkil edebilir. Her yıl Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları ile mavi kart sahiplerine bir defaya mahsus yüzde 15’lik indirim imkanı sunulabilir. Bu gurbetçiler ile Türkiye arasındaki mesafeleri kısaltma adına önemli bir hizmet olarak öne çıkacaktır.

Şimdi söz sırası son dönemde elde ettiği peş peşe başarılarla gurbetçileri gururlandıran Türk Havayolları’nda.

Burak Çelik

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz