THY’den rekor sipariş: 600’e yakın uçak siparişi verecek

Reklam

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, Haziran ayında 600 uçak siparişi vereceklerini söyledi.

Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarındaki “business” ve “ekonomi” sınıflarında yenilenen ikram menülerinin tanıtımında konuşan Bolat’tan 600’e yakın uçak sipariş etmeyi düşünüyoruz açıklaması geldi.

“85 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz”

Dünyanın en değerli hava yolları arasında 13’ncü sırada bulunan THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, “2023 yılında 85 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Geçen sene 82 milyon yolcu taşıdık. Pandeminin etkisinden çabucak kurtulduk. Diğer hava yolları tökezlerken THY çalışanlarıyla birlikte bu krizi basit bir şekilde atlattı.” diye konuştu.

Onclick Popunder

“2,7 milyar dolar kar etti”

THY’nin bu süreçte önemli karlar elde ettiğine değinen Bolat, şöyle devam etti: “THY, 2022 yılında Avrupa havacılık tarihinin en büyük rekoru olan 2,7 milyar dolar kar ilan etti. Şu an 414 uçağımız var. Gelecek 10 yılda, geçmiş 20 yıla bakarak daha mütevazi bir büyüme ile yüzde 7,4 büyüyerek 170 milyon yolcu taşımayı ve 810 uçaklık dev bir filoya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz